Rubrika: Mobilní telefony

Vše co se týká mobilních telefonů a to i rozličných značek. Dnes má mobilní telefon asi každý, takže je jistě zajímavé se pozastavit na dobrými, ale i špatnými funkcemi některých z nich. Ehm, někdo jim také říká hovorověji: mobily :-) .

Zátěžový test čtení PDF na Android telefonu Samsung GT-i5800

Thursday, June 14th, 2012

Možná jste řešili obdobný problém. Máte poměrně veliký PDF dokument a zajímá vás jestli váš chytrý Android telefonu bude schopný jej zobrazit. Pro své potřeby mě zajímalo to stejné a ověřil jsem možnosti.

Zobrazit pokračování »

Zkušenosti s mobilem Samsung Galaxy 3 GT-i5800

Saturday, December 17th, 2011

Před cca 6 měsíci jsem si koupil chytrý telefon Samsung Galaxy 3 GT-i5800 s operačním systémem Android 2.2. Zde přináším své půlroční zkušenosti a postřehy. Pokud by někdo nemohl tento telefon zařadit jedná se o předchůdce Samsung Galaxy Mini, ale s lepším foťákem.

Zobrazit pokračování »

Vedení statistik o čemkoliv na Androidu, to je KeepTrack

Saturday, November 26th, 2011

Na první pohled se to může zdát jako naprosto zbytečný program, či aplikace pro chytrý telefon. Vedení statistik. Ale při pouze prochu bližším pohledu se jedná o výbornou věc.

Zobrazit pokračování »

Jak z Android telefonu udělat bezdrátový skener

Sunday, November 6th, 2011

Návod v tomto článku je velmi užitečný a přitom není téměř vůbec složitý. Prostě si za pomocí chytrého telefonu s fotoaparátem a systémem Android můžete udělat skener, který dostanete jakékoliv předlohy do svého počítače.

Zobrazit pokračování »

Stahování torrentů na Android telefonu s datovým připojením

Friday, October 7th, 2011

Koupil jsem si na 1 měsíc datové připojení od Vodafone. Jel jsem na chalupu a chtěl jsem zůstat online i tam. I když jsme moderní země WiFi tam bohužel v chaloupce není :-). No a protože jsem vše chtěl více otestovat trochu jsem si postahoval Torrenty s tímto mobilním připojením k internetu. Zobrazit pokračování »

Chytrý telefon (smartphone) je vlastně počítač. Pozor na to.

Tuesday, September 27th, 2011

Pokud se chystáte koupit si chytrý telefon, měli byste počítat s tím že si tak vlastně kupujete ultra malý přenosný počítač. Ono svou základní stavbou se malým počítačům podobají všechny mobily, ale ty chytré už tak opravdu i fungují.

Zobrazit pokračování »

Internet v mobilu naplno od Vodafone

Sunday, July 17th, 2011

Jel jsem na čtyři dny na chalupu a chtěl jsem zůstat ve spojení se světem. Rozhodl jsem se tedy aktivovat si internet v mobilu s tím, že se za jeho pomocí připojím k internetu i ve svém netbooku Acer Aspire One A110 ZG5. Vše fungovalo, zde krátce představím co to představuje.

Zobrazit pokračování »

Levný a přitom dobře vybavený chytrý Android telefon

Tuesday, July 5th, 2011

Již nějakou dobu mě lákal některý z chytrých telefonů. Respektive telefon, který by disponoval GPS přijímačem a byl schopen se přitom k internetu přes WiFi. Téměř výhradně toto splňují chytré telefony. Já se nedíval jen na ty s Androidem.

Zobrazit pokračování »

Jak nepřijmout hovor a nechat potichu vyzvánět Android telefon

Tuesday, June 28th, 2011

Nedávno jsem si koupil chytrý telefon s operačním systémem Android. A protože vše na něm není tak snadné, tak postupně odhaluji jak co funguje. Nyní se chci podělit o to, jak nepřijmout hovor s tím, aby to volající nepoznal.

Zobrazit pokračování »

Siemens CX70, smartphone bez pořádného operačního systému

Monday, June 27th, 2011

Trochu non sens, že ano. Je tomu tak, ale když se blíže podíváte co vše tento mobil umí, tak uznáte, že zase tak špatný není.

Zobrazit pokračování »