Stahování torrentů na Android telefonu s datovým připojením

Koupil jsem si na 1 měsíc datové připojení od Vodafone. Jel jsem na chalupu a chtěl jsem zůstat online i tam. I když jsme moderní země WiFi tam bohužel v chaloupce není :-). No a protože jsem vše chtěl více otestovat trochu jsem si postahoval Torrenty s tímto mobilním připojením k internetu.Samotná rychlost připojení k internetu v Ostravě u centra byla HSDPA. Tedy velmi slušných cca kolem 2 Mb/s. Protože jsem měl na mobilním připojení ještě nevyužitý FUP limit a nechtěl jsem ho nechat jen tak ladem, rozhodl jsem se, že si stáhnu skrze BitTorrent protokol instalaci posledního Ubuntu 11.10.

Stahuje se .iso obraz CD disku o velikosti 700 MB. Pro samotné stahování jsem použil Android aplikaci ve svém mobilu s názvem tTorrent Lite***. Aplikace fungovala bez problémů, pouze bylo potřeba povolit stahování i z 3G (respektive EDGE) připojení k internetu. Standardně je totiž povoleno pouze stahování z WiFi připojení k internetu.

Rychlost samotného připojení jela bez problémů na 50 kB/s, ale i na 100 nebo 150 kB/s. Zajímavé bylo, že na mém telefonu Samsung Galaxy 3 GT-5800 se při stahování torrentů začala zahřívat baterie. Asi stahování torrentů dává mobilu zabrat. Je pravdou, že to energii baterie také poměrně vyčerpávalo.

Vše ale jinak fungovalo bez problémů. Celý ISO obraz jsem bez problémů stáhnul. HSDPA (3G síť Vodafonu) je v centru Ostravy opravdu svižná…

Takže pokud máte také nevyčerpaný FUP limit u svého připojení ke konci měsíce, možná také sáhnete k některému tomu testu, co váš mobil a připojení zvládne 🙂


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply