Levný a přitom dobře vybavený chytrý Android telefon

Již nějakou dobu mě lákal některý z chytrých telefonů. Respektive telefon, který by disponoval GPS přijímačem a byl schopen se přitom k internetu přes WiFi. Téměř výhradně toto splňují chytré telefony. Já se nedíval jen na ty s Androidem.

Pokukoval jsem samozřejmě po mobilních telefonech se systémem Android, ale zajímal jsem se i o Symbian. Přesněji o telefon Nokia E52. Ta není dotyková (což v mnohém považuji za výhodu). Má rozměrný display, GPS, WiFi, ale obrovskou nevýhodou je vysoká hodnota vyzařování SAR – tělu (nejspíše) škodlivé elektromagnetické záření. Velkým plusem je naopak až 7 dní na přijmu, telefon má velkokapacitní baterii.

Při hledání a porovnání jsem přišel na “hvězdu”. Na dobře vybavený a přitom levný telefon. Ano má nakonec systém Adnroid, ale i dosti “velkou” baterii – 1500 mAh. Má GPS, WiFi, fotoaparát s automatickým ostřením (autofocus), podporuje SHDC microSD karty a má kapacitní dotykový display s podporou multitouch – i přibližování roztahováním dvou prstů.

To vše splňuje mobilní telefon Samsung Galaxy GT-i5800. Jeho cena v různých obchodech docela kolísá. Můžete jej koupit za 2900 Kč, ale také za 4500 Kč. Ty levnější nespíše jsou dovezeny jako tzv. šedý dovoz, ty dražší jsou pravděpodobně z oficiální distribuce. Já zvolil ten levnější s cenou 3200 Kč a jsem prozatím spokojen. V oficiální distribuci budete mít nejspíše systém Android 2.1, ale ten lze s pomocí originálního programu Samsung Kies upgradovat na verzi 2.2. Novější se pro tento telefon – minimálně oficiální cestou – nedočkáte. Ale na druhou stranu zase, změny v Android 2.3 oproti 2.2 jsou pouze marginální…

Tak jako tak je tento – již výběhový telefon – dobrou koupí. Model, který ho nahrazuje: Samsung Galaxy Mini totiž nemá automatické ostření (autofocus) a je tak na focení značně nepoužitelný. Zejména u čárkových QR kódů, kdy je potřeba jej dobře zaostřit.

Než si ale chytrý telefon koupíte je nutno vás upozornit, že vyloženě vybízí k hraní a jste tak schopni jeho baterii vybít za 2 klidně i jeden den. Naopak, když si mo moc nevšímáte a necháte jej odpočívat, jeho výdrž nemusí být zase tak špatná. Vždy je to o tom, jak daný telefon využíváte.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: ,

Leave a Reply