Rubrika: Linpus Linux Lite

Informace a zejména zkušenosti a návody pro tuto distribuci operačního systému Linux. Linpus Linux Lite je v upravené verzi předinstalován na netbooku Acer Aspire One ZG 5 série 100.

Linpus Linux Lite versus Ubuntu Netbook Remix na Acer Aspire One

Wednesday, April 27th, 2011

Na svém netbooku Acer Aspire One 110 ZG5 jsem nejdříve provozoval od výrobce dodávaný předinstalovaný operační systém Linpus Linux Lite. Jednalo se o i tehdy již trochu starší upravenou verzi linuxové distribuce Fedora. Nicméně na běžnou práci se jednalo o dobré řešení.

Zobrazit pokračování »

Zkušenosti s internetovým prohlížečem Opera v Linpus Linuxu Lite na netbooku

Friday, July 2nd, 2010

Jak jsem již psal nainstaloval jsem si na svůj netbook acer aspire one linuxovou verzi internetového prohlížeče Opera. Zde přináším své zkušenosti s ním.

Zobrazit pokračování »

Přechod ze správce hesel Oubliette na KeePass Password Safe

Sunday, December 6th, 2009

Poměrně dlouhou dobu – několik let – jsem používal správce hesel Oubliette. Myslím, že je to výborný program, který dobře slouží svému účelu. Bohužel ale již není několik let vyvíjen a jak se zdá již nebude. I to byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodl začít používat jiný program a sice KeePass Password Safe.

Zobrazit pokračování »

SIM IM aneb náhrada za Pidgin a Miranda IM na Linpus Linux v Aspire One

Sunday, November 29th, 2009

Na svém počítači ve Windows používám ke komunikaci v IM sítích (kecálci) ICQ a Jabber program Miranda IM. V systému Linux (na svém netbooku AA1) by to sice bylo nejspíše taktéž možné, ale snadno pouze spoužitím programu Wine – tedy simulace prostředí Windows a to se mi jako řešení “na stálo” nezdá jako vhodné. Proto jsem hledal alternativu a to mezi těmi známějšími aplikacemi pro komunikaci v ICQ i Jabberu – používám totiž obě tyto IM sítě.

Zobrazit pokračování »

Jak vytvořit odkaz na ploše u Acer Aspire One ZG5 A110 v jeho Linpus Linux systému

Tuesday, November 3rd, 2009

Implicitně vytvoření zástupci se v linuxové distribuci Linpus Linux Lite u netbooku AA1 dají poměrně snadno měnit. Využijete to zejména pokud si nainstalujete nějaký nový program a chcete mít odkaz na něj na ploše. Nechcete jej tedy kupř. spouštět přes menu pravého tlačítky myši. Zde je návod:

Zobrazit pokračování »

Instalace správce souborů KeePassX pro Linpus Linux na Aspire One A110

Saturday, October 10th, 2009

Protože si již život bez správce souborů nedokáži představit, byl jsem nucen si jednoho výborného správce souborů nainstalovat i na svůj netbook AA1. I na svém běžném notebooku postupně přecházím na správce hesel KeePass, který má mnohé výhody. No a ideální na něm je i to, že existuje i jeho verze pro Linux systémy a sice KeePassX.

Zobrazit pokračování »

Zápis na NTFS disky i z Linux (např. Fedora nebo Linpus Linux Lite)

Monday, August 24th, 2009

Vlastním netbook Acer Aspire One A110 a ten mi bohužel ne a ne zapisovat na NTFS disky. Při připojení jsem dostal hlášku, že počítač může z tohoto disku číst, ale nemůže na něj zapisovat. Nakonec jsem ale našel ideální řešení.

Zobrazit pokračování »

Instalace OpenOffice.org 3.1 na Acer Aspire One s Linpus Linux Lite

Monday, June 29th, 2009

Linpus Linux Lite ve verzi ve které jej najdete na Acer Aspire One A110 (AA1) je ve verzi 2.3, která odpovídá době, kdy byl tento systém připravován. Samozřejmě verze je to použitelná, nicméně chybí je například možnost načítání dokumentů OpenXML z MS Office 2007 a je samozřejmě méně propracovaná oproti jejím novějším verzím. Zde přináším návod jak na AA1 nainstalovat aktuálně poslední verzi OpenOffice.org a to verzi 3.1.

Zobrazit pokračování »

Linpus Linux Lite (Aspire One a110) a menu s programy přes pravé tlačítko myši

Friday, June 26th, 2009

V implicitním nastavení je Linpus Linux Lite ve verzi, kterou najdete na Acer Aspire One A110 netboocích nastaven jako systém do kterého by uživatel nemusel, či neměl až tak zasahovat. Nicméně aktivace menu přes levé tlačítko myši je velmi snadným zásahem do systému, který vám zpřístupní všechny nainstalované programy v menu podobném jak jej znáte z operačních systémů Windows.

Zobrazit pokračování »

NetworkManager pro linux a jeho použití na Acer Aspire One (Linpus Linux Lite)

Monday, June 8th, 2009

Na svém Acer Aspire One používám originální linuxovou ditribuci Linpus Linux Lite. Ta sama o sobě se bez problémů připojí ke všem “drátovým” LAN sítím, i k WiFi sítím, které jsou buď bez přihlašování a nebo k těm, které používají šifrování WPA nebo WPA2. Nicméně například problém nastane, pokud se chcete přihlásit do bezdrátové sítě, která vyžaduje nějaké atypické nastavení, třeba použití certifikátu (jako příklad mohu použít síť EDUROAM).

Zobrazit pokračování »