Rubrika: Notebooky

Články a příspěvky týkající se notebooků a vůbec přenosných počítačů.

Kupujeme rozbalený notebook z eshopu. Zkušenost a co čekat

Saturday, July 1st, 2017
rozbalený notebook ikona

Potřeboval jsem notebook pro spolupracovníka, který mi pomáhá s programováním na mém projektu serveru o bezplatných programech Zdarma.org. Tak jsem začal NTB shánět, až jsem skončil u koupení jednoho rozbaleného z českého eshopu. Zde jsou mé zkušenosti.

Zobrazit pokračování »

Novější notebooky, novější “finty”? Aneb jak vyvolat bootovací menu

Tuesday, April 15th, 2014

Všeobecně se asi má za to, že vše co je novější je nutně i lepší. Já s tímto tak jednoduše nesouhlasím. Dostal se mi do rukou notebooku z roku cca 2012 a při prvním obtížích jsem si na to hned vzpomněl. Např. jsem nemohl nabootovat z USB.

Zobrazit pokračování »

První zkušenosti s notebookem HP ProBook 4515s

Friday, July 12th, 2013

Koupil jsem v aukci na aukčním serveru starší notebook HP ProBook 4515s. Jedná se o jeden z té řady HP počítačů, které sází zejména na vzhled, ale funkčností zase o tolik nepokulhávají.

Zobrazit pokračování »

60 s. Toť notebook Dell D420 s SU2500

Wednesday, January 9th, 2013

Pro vedlejší pracovní potřeby, zejména pro psaní textů jsem si koupil starší notebook (či subnotebook) Dell Latitude D420. Jedná se o pěkný 12″ notebook s docela výkonným dvoujádrovým procesorem a slušnou výdrží na baterie.

Zobrazit pokračování »

Jak připojit dva LCD monitory k notebooku, vyřešeno

Friday, November 23rd, 2012

Poměrnou náhodou jsem narazil na řešení, které umožňuje připojit k libovolnému notebooku, který má alespoň USB 2.0 port i více než 1 externí monitor. Lze si tedy užívat luxusu, který doposud měli téměř výhradně majitelé stolních počítačů.

Zobrazit pokračování »

Notebook za 6800 Kč? Ano, HP 655 (B6N19EA#BCM)

Monday, July 23rd, 2012

Hledáte opravdu levný notebook? Poté se objevil nový notebook HP 655, který nabízí opravdu zajímavou cenu. A to pod 7000 Kč i s DPH.

Zobrazit pokračování »

Notebook za cenu netbooku, HP 635 je prostě levný

Sunday, April 29th, 2012

Pro všechny uživatele a zákazníky je jistě příjemné, že ceny počítačů a notebooků obecně klesají. Výkon strojů přitom více méně roste. Jediným menším problémem tak je místo, kde se dnes 99 % elektroniky vyrábí a fakt, že občas porouchá.

Zobrazit pokračování »

Jak naložit se zcela novým notebookem (Acer)

Wednesday, March 14th, 2012

Pro známého jsem zprovozňoval zcela nový notebook Acer TravelMate 5742Z. Udělal jsem tedy to co bych udělal u svého notebooku. Provedl jsem obraz pevného disku a další kroky, které zde popíši. Vše proto, aby se notebook dal i po roce, dvou, třech obnovit do scela stejného stavu v jakém byl jako nový…

Zobrazit pokračování »

První dojmy z notebooku Acer TravelMate 5742Z

Monday, July 18th, 2011

Při přípravě notebooku Acer TravelMate 5742Z jsem měl možnost je jej trochu “osahat”. Samozřejmě se jedná o příjemný počítač. Jen si nejsem jistý, že bude vychovovat zcela každému.

Zobrazit pokračování »

Jaký notebook pro běžného uživatele

Friday, September 10th, 2010

Sám jsem se několikrát zamýšlel jaký je ten správný notebook pro “běžného” něbo chcete-li obyčejného uživatele, který počítačum moc nerozumí a využívá jen základní možnosti. Několik mých takovýchto známých si kupovalo počítač – většinou notebook – a ani nevím jak většina z nich jej koupila kolem 15 až 20 000, což je myslím zbytečně moc. V tomto článku přiblížím jak a na čem lze ušetřit.

Zobrazit pokračování »