Rubrika: Recenze

První zkušenosti s notebookem HP ProBook 4515s

Friday, July 12th, 2013

Koupil jsem v aukci na aukčním serveru starší notebook HP ProBook 4515s. Jedná se o jeden z té řady HP počítačů, které sází zejména na vzhled, ale funkčností zase o tolik nepokulhávají.

Zobrazit pokračování »

Zkušenosti s univerzálním zdrojem Evolve Global Lite

Friday, August 24th, 2012

Protože jsem začal pracovat se svým notebookem i mimo domov dostal jsem se k potřebě, kdy přenášení těžkého 90 W adaptéru (zdroje) se kapánek pronášelo. Dospěl jsem tedy k tomu, že potřebuji mít na každém místě jeden zdroj. Zde přináším zkušenosti s univerzálním 90 W adaptérem.

Zobrazit pokračování »

Jak šifrovat data na online disku, nebo i jen na pevném disku

Monday, December 26th, 2011

Bezpečnost je bezpečnost a nikdy není na škodu ji povýšit, respektive ji mít raději nastavenu “výše”, než jak je nutné, než litovat při jejím prolomení. Jednou z možností jak zvýšit zabezpečení je šifrování dat na online disku, či i pouze na běžném pevném disku.

Zobrazit pokračování »

Vedení statistik o čemkoliv na Androidu, to je KeepTrack

Saturday, November 26th, 2011

Na první pohled se to může zdát jako naprosto zbytečný program, či aplikace pro chytrý telefon. Vedení statistik. Ale při pouze prochu bližším pohledu se jedná o výbornou věc.

Zobrazit pokračování »

Jak na startovací menu z Windows Vista / 7 i pro Windows XP

Thursday, November 24th, 2011

Jedna z věcí, které mi na Windows XP nevyhovuje je jeho startovací menu. Mám totiž nainstalováno vícero (no hodně) rozličných programů a v tomto klasickém startovacím menu je mnohdy oříšek se v nich vyznat. Natož to něco nalézt… Naštěstí je zde řešení v bezplatném programu.

Zobrazit pokračování »

Zvuková karta do USB, toť AXAGO ADA-20

Friday, October 14th, 2011

Před nějakou dobou jsem viděl takovou “obyčejnou” zvukovou kartu do USB. Chtěl jsem ji použít pro rychlé připojení mikrofonu i sluchátek pro použití u programu Skype. Nakonec jsem je ale nekoupil. Nyní mě ale okouzlila jiná karta, která slibuje více.

Zobrazit pokračování »

Program pro hlídání přestávek při práci na počítači, toť Workrave

Sunday, October 9th, 2011

Pracuji na počítači docela dost a někdy jsem to přeháněl se zápalem. Člověk se zabere do práce a tak říkajíc “neví, kdy přestat”. Musím říci, že s nalezením tohoto programu jsem se do značné míry “vyléčil” 🙂 .

Zobrazit pokračování »

Siemens CX70, smartphone bez pořádného operačního systému

Monday, June 27th, 2011

Trochu non sens, že ano. Je tomu tak, ale když se blíže podíváte co vše tento mobil umí, tak uznáte, že zase tak špatný není.

Zobrazit pokračování »

Čtečce Kindle 3 propadne po 14 dnech asi každý

Thursday, April 7th, 2011

Měl jsem zapůjčenou čtečku elektronických knih Amazon Kindle 3 na 14 dní. A musím se přiznat že, i když jsem k ní měl z počátku výhrady, se mi po této době docela zalíbila.

Zobrazit pokračování »

Oblíbený internetový prohlížeč ve své nejnovější verzi, IE 9

Tuesday, March 15th, 2011

Internet Explorer 9 je již ke stažení po celém světě. Podpora nových webových standardů a technologií vypadá velmi zajímavě. Výkonnostní stránka také o hodně poskočila kupředu.

Zobrazit pokračování »