Rubrika: Zkušenosti

Vlastní zkušenosti s počítači, notebooky, netbooky ale i počítačovými programy, software a dalšími výrobky, doplňky a periferiemi.

Kupujeme rozbalený notebook z eshopu. Zkušenost a co čekat

Saturday, July 1st, 2017
rozbalený notebook ikona

Potřeboval jsem notebook pro spolupracovníka, který mi pomáhá s programováním na mém projektu serveru o bezplatných programech Zdarma.org. Tak jsem začal NTB shánět, až jsem skončil u koupení jednoho rozbaleného z českého eshopu. Zde jsou mé zkušenosti.

Zobrazit pokračování »

Jak se chovat k pevnému disku počítače

Tuesday, May 30th, 2017
HDD, pevný disk

Pevný disk počítače nebo notebooku je myslím nejdůležitější součástí. Jednak se dá říci, že stroj bez něj nefunguje, ale hlavně na něm máme vždy uložená více či méně důležitá data. A proto je myslím na místě se k němu adekvátně chovat.

Zobrazit pokračování »

Zprovoznění platební karty pro placení v MHD v Ostravě (DPO)

Thursday, May 25th, 2017
Cestujeme s kartou v DPO ostrava logo

S velkým nadšením (i když opatrně), jsem si pořídil platební kartu pro placení v Ostravském dopravním podniku. Vše nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslel, ale nakonec jsem to vše zdárně vyřešil.

Zobrazit pokračování »

Internet v Chorvatsku snadno a rychle

Tuesday, June 16th, 2015
Logo operátora BonBon

V roce 2013 jsem byl na dovolené v Chorvatsku a chtěl mít přehled nad svými weby a projekty a tak jsem si zřídil poměrně výhodný datový roaming. Letos jsem našel připojení k Internetu v Chorvatsku zcela za babku.

Zobrazit pokračování »

Instalace Windows 10 Technical Preview ve Virtuálním PC VirtualBox

Monday, February 16th, 2015
windows 10 logo

Aniž bych se chtěl jakkoliv dotknout společnosti Microsoft, tak instalace se bez problémů prostě neobešla. Přitom určité řešení dokonce skončilo fiaskem.

Zobrazit pokračování »

Aktualizace a upgrade na Windows 8.1, aneb co je na Windows špatně

Sunday, August 24th, 2014
windows upgrade

Prováděl jsem nyní v nedávné době hned dvě obnovení počítačů do továrního nastavení, stažení všech aktualizací a následně aplikaci bezplatného upgradu na Windows 8.1. A dle zkušeností musím říci, že Microsoft to prostě neumí dělat.

Zobrazit pokračování »

Windows 8 (8.1) opět nejsou dokonalé, aneb jeho neduhy

Thursday, July 31st, 2014
windows 8

Ani nové verze Windows 8 resp. 8.1 nejsou dokonalé. Nečekejte ani, že vyřeší všechny vaše problémy a budou fungovat skvěle. Na toto se člověk musí připravit. U Microsoftu už je to takové nepsané pravidlo.

Zobrazit pokračování »

Nepříliš úspěšné vytvoření Wifi hotspotu z PC s Windows 7

Tuesday, July 22nd, 2014
wifi hotspot creator

Jal jsem se vytvořit si z počítače, kde mám nainstalovené legální Windows 7 32 bit, Wifi hotspot. Tedy, že bude umožňovat sdílet připojení k Internetu s dalšími zařízeními – já to chci ke čtečce e-knih. Jenže jsem zjistil, že to není až tak jednoduché.

Zobrazit pokračování »

Ochrana e-mailových adres na webech, např. Kudy z nudy

Saturday, July 5th, 2014

Nevyžádaná pošta, neboli spam, je jedním z “morů” moderní doby. Alespoň to tak vnímám. Obecně je proti němu několik druhů ochrany, ale jako obvykle, žádný není zcela spolehlivý. O to více mě překvapilo, že i dnes jsou moderní weby, na kterých váš email příliš chráněný není.

Zobrazit pokračování »

Windows 8 při aktualizacích baví, resp. zlobí

Monday, April 28th, 2014

Aktualizovat Windows 8 je kříž. Když jsem si pořídil starší notebook (1 rok starý), který sliboval čisté Windows 8, byl jsem nadšen. Nadšení mě ale přešlo,  když jsem se střetl s realitou aktualizace starších Windows.

Zobrazit pokračování »