Jak z Android telefonu udělat bezdrátový skener

Návod v tomto článku je velmi užitečný a přitom není téměř vůbec složitý. Prostě si za pomocí chytrého telefonu s fotoaparátem a systémem Android můžete udělat skener, který dostanete jakékoliv předlohy do svého počítače.

Základním kamenem je jaký fotoaparát váš telefon (nebo obecně android zařízení) má. Čím kvalitnější tím lepší. Obecně jakýkoliv s automatickým ostřením (autofocus) je “fajn”. Ty bez automatického ostření totiž – v logice věci – nejsou dostatečně ostré a “naskenovaný” (tedy vyfocený) text poté není ostrý nebo až čitelný.

Co tedy potřebujeme:

  • již zmíněný android telefon s fotoaparátem
  • wifi nebo jiné připojení mobilu k internetu
  • účet na služba Dropbox
  • nainstalovaný klient Dropbox na počítači
  • nainstalovaný klient Dropbox for Android na telefonu
  • a v neposlední řadě předlohu, kterou chceme “skenovat”

Postup je již nyní nasnadě. Předlohu normálně vyfotografujeme telefonem. Následně přímo v galerii je ikonka “sdílet” a když na ni klikneme můžeme danou fotografii odeslat na svůj online disk Dropbox. Odkaz na odeslání na virtuální disk, se v mobilu objeví po nainstalování klienta Dropbox for Android. Pokud máte pomalejší připojení telefonu k internetu, je dobré obrázek ořezat, případně zvýřit kompresi. To ale již není nezbytně nutné.

Následně telefon soubor (obrázek) odešle na online disk a počítačový klient Dropbox jej zase stáhne do vašeho počítače. Během chvilky tak máte obrázek vyfotografovaný telefonem v počítači a tam jej můžete dále upravovat a pracovat s ním. Například jej upravit v programu XnView a následně vytisknout. Prostě cokoliv vás napadne.

Pokud budete fotit při dobrých světelných podmínkách a váš fotoaparát v mobilu má ostření předlohy po rychlé úpravě v PC můžete i krásně tisknout nebo případně za pomocí některého OCR programu převést na text.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: ,

Leave a Reply