Vedení statistik o čemkoliv na Androidu, to je KeepTrack

Na první pohled se to může zdát jako naprosto zbytečný program, či aplikace pro chytrý telefon. Vedení statistik. Ale při pouze prochu bližším pohledu se jedná o výbornou věc.

Aplikace KeepTrack umožňuje snadné vedení statistiky rozličných dat. Umožňuje zadávat logické proměnné typu: ANO x NE, ale i číselné hodnoty, textové a značkovač (marker). Marker slouží k vedení přehledu o tom, že nějaká událost nebo úkon nastal.

Program je velmi intuitivní při zadávání údajů. Datum a čas nastaví automaticky na to aktuální. Lze jej ale přitom i změnit a zadat například zapomenutý úkon. Navíc ale si ze nastavit výchozí hodnotu a tlačítka + a – kterými ji můžete o vámi definovanou hodnotu měnit. V případě potřeby lze samozřejmě hodnotu změnit i “manuálně” za pomocí číselné klávesnice.

Z počátku jsem aplikaci používal tak “ze srandy”, abych si vyzkoušel, ale nakonec jsem přišel na to, že je velmi užitečná.

Vedu si na ní nyní například přehled o počtu ujetých kilometrů a spálených kalorií na svém domácím rotopedu. Program zobrazuje i pěkný graf, kde vydíte nejlěpší výkony, kdy se staly a jaké jsou mezi nimi časové prodlevy. Zajímavá je také statistika nejvyššího a nejnižšího čísla (zadané hodnoty), průměrné pauzy mezi zadáním údajů i nejkratší a nejdelší pauza mezi vložením údajů (v mém případě tedy jízdou na rotopedu).

Program se dá ale použít i na praktičtější úkony. Lze si do něj například ukládat informace o tom, kdy a jestli jste si vzali lék nebo pilulku, vitamín atd. Na to jsou sice pro Android i specializované prográmky, ale takto šikovně lze KeepTrack využít hned na dně věci.

Dále jsem si v programu začal vést statistiku kdy jsem si zašel zaplavat na bazén. Vést si můžete i přehled o vykonaných pěších tůrách a třeba jejich vzdálenosti.

Samozřejmě aplikace by hlavně měla něco přinášet svému uživateli, a nemělo by se to zvrhnout i honbě “výkonů” abyste si něco mohli do KeepTracku zapsat :-). Někdy jsem měl takto při šlapání na rotopedu tendenci vždy minulý “našlapaný” rekord trumfnout 🙂

Nevím jak pro vás, ale pro mě je tato aplikace jednou z těch základních, které na svém Androdiím mobilu mám.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply