Rubrika: Nezařazené

Příspěvky nehodící se do jiné rubriky.

Levný 8 palcový tablet s rozlišením 1280×768, toť 3Q q-pad LC0809B

Friday, November 30th, 2012

Pokud také již trochu uvažujete, či “pošilháváte” po zařízení, kterým je tablet, přináším malý tip na jedno zařízení, které nemám vysokou cenu a přitom přináší vysoké rozlišení.

Zobrazit pokračování »

Zajímavý 10 palcový Android tablet s 1 Ghz procesorem, toť ZeniThink Z102

Monday, April 9th, 2012

Pokud uvažujete o koupit lepší čtečky elektronických knih nebo tabletu, trochu zbystřete. Objevila se zde docela zajímavá nabídka tabletu se zajímavou výbavou i cenou.

Zobrazit pokračování »

Refill kit pro Samsung ML2850 na cartridge ML-D2850B na 5000 stran

Saturday, October 22nd, 2011

Protože mám rád IT a jsem tak trochu i kutil, rozhodl jsem se, že si sám zrenovuji toner ML-D2850B ze své tiskárny Samsung ML2850. Našel jsem na internetu (v Polsku) prodejce a stručně vás seznámím s výsledkem.

Zobrazit pokračování »

Hry pro Kindle, převapující?

Thursday, August 4th, 2011

Procházel jsem si internet s tím, že si hledám informace o čtečce Kindle 3, kterou si chci koupit. Líbí se mi její větší varianta Kindle DX, která má větší display a s menšími problémy tak dokáže zobrazovat i rozměrnější PDF dokumenty. Přitom jsem ale narazil na hry pro Kindle.

Zobrazit pokračování »

The Tunnel (2011) – legálně stáhnutelný film přes BitTorrent

Friday, March 18th, 2011

Společnost Paramount Pictures se odhodlala k zajímavému kroku. Jeden z jejích chystaných filmů bude totiž kromě toho, že vyjde na DVD bude uveřejněn i na internetu. Zdarma a prostřednictvím tzv. torrentů. Tedy způsobu, který filmová studia neměla doposud příliš v lásce.

Zobrazit pokračování »

Jak jsem psal disertaci v OpenOffice.org

Saturday, February 19th, 2011

Mám tak trochu rád software, který je zadarmo a nemusí se za něj platit. Jednou z výhod je, že vývojový cyklus se neřídí potřebou dané firmy / koncernu vydělat nějaké peníze, ale opravdovými potřebami změn nebo oprav. Další věcí, kterou “trpím” je že se snažím pokud to jen jde tento bezplatný software používat. Zde popíši jak jsem použil kancelářský balík při psaní disertační práce.

Zobrazit pokračování »

Seznámil jsem se s Apple iPad tabletem, jsem zklamán

Saturday, January 30th, 2010

Alespoň letmo jsem se seznámil s možnostmi a funkcemi tohoto nového tabletu od firmy Apple. I když jsem neměl možnost s ním přímo pracovat, z těch informací, které o něm mám musím říct, že jsem zklamán.

Zobrazit pokračování »

Koupě DVD-R médií Verbatim, rozdíly mezi obchody

Wednesday, November 25th, 2009

Po nějakých svých zkušeností příliš nevěřím DVD vypalovacím mechanikám v noteboocích a dále také levnějším DVD médiím. Moje osobní preference je v oblasti DVD-R disků zaměřena na značku Verbatim. Mám sice zkušenosti, že i jejich média se po mi po čase nepodařilo přečíst, ale při jejich vypalování jsem nenašel problém na žádné mechanice. Tedy kromě jedné mechaniky u notebooku, která ale měla nejspíše technický problém a chybně vypalovala.

Zobrazit pokračování »

První informace o Google Chrome OS, aneb nový operační systém

Monday, November 23rd, 2009

Dozvěděl jsem se o základní koncepci nově příchozího operačního systému Google Chrome OS a protože je tak trochu mimo dosavadní “běžnou” koncepci, kterou o operačním systému můžeme mít, rozhodl jsem se také něco málo o něm napsat a případně vám jej přiblížit. Tím, ale nechci nezbytně nutně vás pro něj nadchnout.

Zobrazit pokračování »

Jak převést fotografie na DVD video, aneb Foto2avi

Sunday, November 15th, 2009

Potřeboval jsem převést cca sto fotografií do podoby, kdy by je bylo možno prohlížet opravdu kdekoliv. Abych toho docílil bylo zapotřebí zvolit takový formát abych je mohl promítnout v dobré prezentační kvalitě například i tam kde není počítač, kde je k dispozici pouze DVD přehrávač. Proto jsem zvolil převedení těchto fotografií na DVD video disk s pomocí šikovného programu.

Zobrazit pokračování »