Rubrika: Návody

Návody jak zprovoznit nebo nastavit počítačové programy, software, ale i jak upravit nebo připojit rozličné periferie a zařízení pro osobní počítač, notebook nebo i netbook.

Oprava chyby 5B00 a plné nádržky odpadního inkoustu E08 (Canon iP4850 ale i další tiskárny)

Wednesday, June 7th, 2017
ikona, nádržka odpadního inkoustu je plná

Po problémech se zaschlou tiskovou hlavou jsem se jal intenzivně čistit pomocí softwarového čištění. Nepovedlo se mi vyčistit, to je ale vedlejší, přivodil jsem ti totiž naplnění nádržky odpadního inkoustu. Při pokusu se zbavit této hlášky jsem si způsobil nespecifickou chybu 5B00. Zde popisuju, jak obé vyřešit.

Zobrazit pokračování »

Jak naložit se zcela novým notebookem (Acer)

Wednesday, March 14th, 2012

Pro známého jsem zprovozňoval zcela nový notebook Acer TravelMate 5742Z. Udělal jsem tedy to co bych udělal u svého notebooku. Provedl jsem obraz pevného disku a další kroky, které zde popíši. Vše proto, aby se notebook dal i po roce, dvou, třech obnovit do scela stejného stavu v jakém byl jako nový…

Zobrazit pokračování »

Návod jak tvořit hudbu na počítači

Monday, January 23rd, 2012

Dovoluji si zde uvést jednak malý návod jak tvořit hudbu na počítači, ale také odkázat na příručku a programy, díky kterým se do tvorby můžete pustit přímo profesionálně. Zde popsaný způsob může použít každý a nemusí do této tvorby nic investovat. Kromě svého času 🙂 .

Zobrazit pokračování »

Ověření čitelnosti dat na CD, DVD, Blu-ray, USB nebo jiném disku

Saturday, January 14th, 2012

Obecně ztráta dat je nepříjemná událost. Pokud s daty pracujeme je dobré je mít zazálohované, případně je průběžně zálohovat. V příspěvku se věnuji jak si ověřit, zda jsou vypálené nebo zkopírované data totožné z těmi originálními, neboli jestli je možno je přečíst.

Zobrazit pokračování »

Jak synchronizovat kalendář mezi mobilem, počítačem a webem

Saturday, December 3rd, 2011

Pokud nepoužíváte nějaké z placených firemních řešení, není tak jednoduché – pro nás smrtelníky – mít aktuální kalendář na počítači, mobilu a případně ještě i na webu. Po nějaké době testování jsem přišel na to, že to lze nastavit a používat.

Zobrazit pokračování »

V testu fungující hlasová turn-by-turn offline navigace pro Android

Saturday, November 19th, 2011

Jako každý fanda, který si pořídil chytrý telefon se systémem Android jsem i já ihned začal experimentovat a chtěl jsem na něm zprovoznit bezplatnou – ale funkční – navigaci. Zejména pro použití v autě. Po mnohých pokusech se mi to podařilo. Zobrazit pokračování »

Jak z Android telefonu udělat bezdrátový skener

Sunday, November 6th, 2011

Návod v tomto článku je velmi užitečný a přitom není téměř vůbec složitý. Prostě si za pomocí chytrého telefonu s fotoaparátem a systémem Android můžete udělat skener, který dostanete jakékoliv předlohy do svého počítače.

Zobrazit pokračování »

Jak mít vždy aktuální datum nebo i čas v dokumentu Open Office

Wednesday, October 26th, 2011

Chtěl jsem mít v textovém dokumentu vždy aktuální datum, aby když si jej vytisknu jsem hned poznal, který je aktuálnější, novější. I v textovém editoru Open Office je možnost vložení pole s datem, níže popíšu jak udělat, aby vždy zobrazovalo aktuální datum či i čas.

Zobrazit pokračování »

Jak naplnit tonerovou cartridge ML-D2850B (pro Samsung)

Tuesday, October 25th, 2011

V předchozím příspěvku jsem zmínil kde a za kolik jsem koupil refill kit (sadu pro znovunaplnění) tonerové cartridge ML-D2850B. Nyní zmíním postup jejího naplnění. Čerpal jsem ze zahraničních zdrojů na internetu, nakonec mě ale velmi mile překvapilo jak snadné naplnění je.

Zobrazit pokračování »

Jak snadno exportovat trasu z Google Map do KML souboru

Sunday, October 23rd, 2011

V jednom předešlém příspěvku jsem popsal způsob jak převést vypočtenou trasu z online Map Google do souboru KMZ. Nyní jsem ale pátráním a zkoušením přišel i na další způsob, který vám zde přináším.

Zobrazit pokračování »