Rubrika: Windows

Články, které se týkají nejrozšířenějšího operačního systému Windows. Zaměření této kategorie je přitom na všechny jeho verze.

Instalace Windows 10 Technical Preview ve Virtuálním PC VirtualBox

Monday, February 16th, 2015
windows 10 logo

Aniž bych se chtěl jakkoliv dotknout společnosti Microsoft, tak instalace se bez problémů prostě neobešla. Přitom určité řešení dokonce skončilo fiaskem.

Zobrazit pokračování »

Aktualizace a upgrade na Windows 8.1, aneb co je na Windows špatně

Sunday, August 24th, 2014
windows upgrade

Prováděl jsem nyní v nedávné době hned dvě obnovení počítačů do továrního nastavení, stažení všech aktualizací a následně aplikaci bezplatného upgradu na Windows 8.1. A dle zkušeností musím říci, že Microsoft to prostě neumí dělat.

Zobrazit pokračování »

Windows 8 (8.1) opět nejsou dokonalé, aneb jeho neduhy

Thursday, July 31st, 2014
windows 8

Ani nové verze Windows 8 resp. 8.1 nejsou dokonalé. Nečekejte ani, že vyřeší všechny vaše problémy a budou fungovat skvěle. Na toto se člověk musí připravit. U Microsoftu už je to takové nepsané pravidlo.

Zobrazit pokračování »

Windows 8 při aktualizacích baví, resp. zlobí

Monday, April 28th, 2014

Aktualizovat Windows 8 je kříž. Když jsem si pořídil starší notebook (1 rok starý), který sliboval čisté Windows 8, byl jsem nadšen. Nadšení mě ale přešlo,  když jsem se střetl s realitou aktualizace starších Windows.

Zobrazit pokračování »

Defragmentaci u Windows 8 nebudete potřebovat

Wednesday, July 17th, 2013

Již po několika měsících používání Windows 8 jsem byl příjemně překvapen. Počítač je stále poměrně rychlý. Chápu, že od dob Windows XP došlo k pokroku, ale přeci jenom jsem trochu zaskoumal, čím to může být způsobeno.

Zobrazit pokračování »

Zamrznutá systémová lišta, oblíbený nešvar Windows 8?

Monday, July 8th, 2013

Již nějaký ten měsíc pracuji na Windows 8, která nahradily mé předchozí Windows XP. A i když Windows XP nebyly dokonalé a zlobily, Windows 8 mají také své mouchy. Je mezi nimi například neodpovídající (zamrznutá) systémová lišta (taskbar).

Zobrazit pokračování »

Zkušenosti s Windows 8. Dokonalý určitě není.

Monday, July 1st, 2013

Z důvodů, které objasním v dalších příspěvcích (RSI) jsem nejdříve testoval a nakonec i koupil upgrade lincenci na Windows 8 pro svůj dnes už starší notebook. Nový jsem totiž kupovat nechtěl. Zobrazit pokračování »

Jak si zázračně zvětšit volné místo na disku ve Windows

Friday, May 25th, 2012

Používám na svém notebooku (dnes) již postarší Windows XP, to vše na 120 GB pevném disku. To není moc a s postupem doby se mi disk zaplnil. Nedávno jsem ale přišel na téměř zázračný postup jak z 600 MB volného místa udělat přes 4 GB (4 000 MB).

Zobrazit pokračování »

Jak na startovací menu z Windows Vista / 7 i pro Windows XP

Thursday, November 24th, 2011

Jedna z věcí, které mi na Windows XP nevyhovuje je jeho startovací menu. Mám totiž nainstalováno vícero (no hodně) rozličných programů a v tomto klasickém startovacím menu je mnohdy oříšek se v nich vyznat. Natož to něco nalézt… Naštěstí je zde řešení v bezplatném programu.

Zobrazit pokračování »

Zvuková karta do USB, toť AXAGO ADA-20

Friday, October 14th, 2011

Před nějakou dobou jsem viděl takovou “obyčejnou” zvukovou kartu do USB. Chtěl jsem ji použít pro rychlé připojení mikrofonu i sluchátek pro použití u programu Skype. Nakonec jsem je ale nekoupil. Nyní mě ale okouzlila jiná karta, která slibuje více.

Zobrazit pokračování »