Rubrika: Windows XP

Příspěvky zaměřené specificky přímo na operační systém Windows XP a to v jeho verzích Professional i Home.

Jak si zázračně zvětšit volné místo na disku ve Windows

Friday, May 25th, 2012

Používám na svém notebooku (dnes) již postarší Windows XP, to vše na 120 GB pevném disku. To není moc a s postupem doby se mi disk zaplnil. Nedávno jsem ale přišel na téměř zázračný postup jak z 600 MB volného místa udělat přes 4 GB (4 000 MB).

Zobrazit pokračování »

Jak na startovací menu z Windows Vista / 7 i pro Windows XP

Thursday, November 24th, 2011

Jedna z věcí, které mi na Windows XP nevyhovuje je jeho startovací menu. Mám totiž nainstalováno vícero (no hodně) rozličných programů a v tomto klasickém startovacím menu je mnohdy oříšek se v nich vyznat. Natož to něco nalézt… Naštěstí je zde řešení v bezplatném programu.

Zobrazit pokračování »

Přechod ze správce hesel Oubliette na KeePass Password Safe

Sunday, December 6th, 2009

Poměrně dlouhou dobu – několik let – jsem používal správce hesel Oubliette. Myslím, že je to výborný program, který dobře slouží svému účelu. Bohužel ale již není několik let vyvíjen a jak se zdá již nebude. I to byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodl začít používat jiný program a sice KeePass Password Safe.

Zobrazit pokračování »

Jak zrušit Přehrát automaticky aneb zakázání funkce automatické spuštění ve Windows XP Home i XP Professional

Saturday, May 30th, 2009

Určitě všichni majitelé operačního systému Windows tuto funkci znáte. Poté co připojíte k počítači USB disk, nebo vložíte CD, DVD médium nebo případně vložítre do čtečky paměťovou kartu vyskočí malé dialogové okénku upozorňující na to, že daný disk je procházen a nakonec vyskočí panel, který nabízí, co je možno s obsahem daného disku provést. Pro mnohé je tato funkce možná zajímavá, ale pro některé může být na obtíž. Proto zde popíši, jak lze funkci Přehrát automaticky, odborně nazývanou automatické spuštění zrušit nebo zakázat.

Zobrazit pokračování »

Offline aktualizace Windows XP (i Vista) s WSUS Offline Update

Thursday, May 28th, 2009

Protože jsem u svého notebooku provedl obnovu systému (Windows XP) z recovery DVD má samozřejmě systém ve stavu, kdy byl (s aktualizacemi) někdy v listopadu 2006. Service Pack 2 již moje OEM verze Windows v sobě má, ale SP3 tam není pokud si chce být člověk téměř 100 % jist bezpečností systému je lepší se s takovýmto počítačem nepřipojovat na internet. Proto jsem se rozhodl aktualizovat systém offline a až poté se připojit na internet.

Zobrazit pokračování »