Jak snadno exportovat trasu z Google Map do KML souboru

V jednom předešlém příspěvku jsem popsal způsob jak převést vypočtenou trasu z online Map Google do souboru KMZ. Nyní jsem ale pátráním a zkoušením přišel i na další způsob, který vám zde přináším.

Předně nutno říci, že soubory KMZ a KML jsou vlastně identické. KMZ je pouze ještě zkomprimovaný, ale jinak nesou (či by měly nést) stejné informace. Minimálně pro potřeby exportu trasy z Map Google je to jedno.

Jednou variantou je využít postup, který jsem uvedl zde.

Druhý postup je zde:

  1. opět si najdete za pomocí Google Map trasu
  2. klikněte nahoře vpravo (pod přihlášením) na řetěz odkazu a zkopírujte si odkaz na vypočtenou trasu. Vypadá například takto: http://maps.google.cz/maps?saddr=Sokolovsk%C3%A1,+Ostrava-Poruba&daddr=Purky%C5%88ova,+Ostrava&hl=cs&ie=UTF8&sll=49.835634,18.184393&sspn=0.01467,0.038581&geocode=FUlw-AIdSnEVASl9mNbQ4uMTRzHRPvCIkDqcWw%3BFW5v-AIdIhQXASkZ58BCMOMTRzFkwy4mCXZzgw&vpsrc=0&brcurrent=5,0,0&mra=ls&t=m&z=13
  3. nyní k odkazu, který získáte (vypadá např. jako ten výše uvedený) dopište &output=kml a zadejte tuto adresu do prohlížeče
  4. je vám nabídnut ke stažení soubor maps.kml, ve kterém máte danou trasu uloženou

Je to pěkně jednoduché a to se mi na tom líbí. Trasu jsem následně otestoval v plánovači tras na GPSies a opravdu se z daného KML souboru trasa načetla.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply