Jak naplnit tonerovou cartridge ML-D2850B (pro Samsung)

V předchozím příspěvku jsem zmínil kde a za kolik jsem koupil refill kit (sadu pro znovunaplnění) tonerové cartridge ML-D2850B. Nyní zmíním postup jejího naplnění. Čerpal jsem ze zahraničních zdrojů na internetu, nakonec mě ale velmi mile překvapilo jak snadné naplnění je.

Pracoval jsem s tonerovou náplní (cartridgí), kterou dostanete s tiskárnou když ji koupíte. Tento toner má menší obsah a nemá čip, který zajišťuje počítání vytištěných stránek. Právě za pomocí čipu si tiskárna Samsung ML2850 a jí podobné, které využívají tonery řady ML-D2850 zjišťují kolik již bylo stran vytištěno a kolik jich tedy ještě zbývá. Problém je, že tyto informace nemusí odpovídat zkutečnému množství toneru, který v náplni ještě je. Mnohdy se stane, že při tisku na výtiscích již jsem “vynechávky”, ale když tonerovou náplň z tiskárny vytáhnete a zleva doprava s ní zaštěrkáte opět na chvíli bude tisknout dobře. Je to protože se tonerový prášek opět rozprostře rovnoměrněji a vynechávání pomine.

Teď, ale k samotnému plnění. Po vytažení cartridge ji postavíte na levý bok. A to tak, že vidíte pravou boční stranu na které jsou tři kontakty. Na této pravé straně s kontakty uvolníte tři křížové samořezné šroubky a vyjmete je. Následně se dá tato pravá boční strana vysunout. Je dobré to dělat pomalu. Začít můžete třeba nehtem a postupně boční stranu vysunout. Po jejím vyjmutí uvidíte jedno ozubené kolečko, ale i asi 15 mm velikou zádku.

Tu poté – nejlépe nějakým malý špičatějším šroubovákem – odzátkujete. Tím se vám “otevře” prostor, kde se uchovává tonerový prášek.

Pokud použijete (alespoň na poprvé) refill kit o které jsem psal (Refill kit pro Samsung ML2850 na cartridge ML-D2850B), tak na lahvičku s tonerovým práškem nasadíte nálevku, která přesně padne do otvoru po zádce.

Do startovací cartridge je doporučeno vsypat maximálně 1/2 tonerového prážku ze sady pro 5000 stran. Tedy z balení, kde je 150g tonerového prášku, vsypejte jen cca 75g.

Poté stačí zádku vrátit na původní místo a bok cartridge opět nasadit zpět a přišroubovat. Nyní je potřeba tonerovou náplní zatřepad doleva a dopava tak, aby se prášek rozmísil pokud možno rovnoměrně. Posledním krokem je očištění celé kazety aby nebyla od prášku a můžete ji vrátit zpět do tiskárny.

Z mé zkušenosti poté tiskárna tiskne výborně. Kvalita tisku je 100 %. Jedinou drobností, která se projevuje je fakt, že tiskárna stále hlásí že má málo toneru. Toto hlášení ale můžete bez problémů ignorovat. Nevyžaduje žádné potvrzování ani odklikávání od uživatele.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply