Zamrznutá systémová lišta, oblíbený nešvar Windows 8?

Již nějaký ten měsíc pracuji na Windows 8, která nahradily mé předchozí Windows XP. A i když Windows XP nebyly dokonalé a zlobily, Windows 8 mají také své mouchy. Je mezi nimi například neodpovídající (zamrznutá) systémová lišta (taskbar).

Pokud pracujete se stejnými programy delší dobu, ani si toho nemusíte na poprvé všimnout. Naopak to má jeden rádoby pozitivní efekt – zdá se vám, že jste při práci na PC velmi efektivní. Pracujete, pracujete a přitom čas ubíhá pomalu. Tedy tak se vám to může jevit až do chvíle, kdyz zjistíte, že hodiny v taskbaru (oznamovací oblasti systémové lišty) “stojí”. Tedy ukazují starý čas, a pokud uspáváte počítač, tak i staré datum.

Následně stačí vypnout okno z některého z programů a jeho ikonka se vám v liště zůstane zobrazovat. Když následně spustíte jiný program, ten se bude z lišty (záhadně?) reagovat na ikonku již vypnutého programu. “Nejlepší” chaos poté vznikne, když vypnete vícero programů a vícero jich spustíte a těch spuštěných je ideálně méně, než kolik jich běželo předtím. Poté vám již je systémová lišta zcela k ničemu. Neodpovídá totiž počet ikon a každá ikona navíc zobrazí okno jiného programu než byste očekávali.

I takto se dokáže chovat poslední výkřik programování, moderní operační systém Windows 8.

Doufám, že upgrade na verzi 8.1 minimálně tento problém vyřeší. Protože “vypnutí” prostředí Modern UI (Metro), jsem již vyřešil programem Pokki, takže to mě již zase tolik netíží.

Jinak zpět k výše popisovanému problému. Vyřeší jej bohužel pouze restart nebo vypnutí počítače. Alespoň co jsem zatím zkoušel. Vypínání procesů atd. ve Správci úloh tomu nepomohlo. Dokonce při ukončení procesu Explorer.exe (což u Windows XP pomáhalo), vede k tomu, že počítač nejde jinak než násilím (na tvrdo) vypnout.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply