První dojmy z notebooku Acer TravelMate 5742Z

Při přípravě notebooku Acer TravelMate 5742Z jsem měl možnost je jej trochu “osahat”. Samozřejmě se jedná o příjemný počítač. Jen si nejsem jistý, že bude vychovovat zcela každému.

Velikost displaye je myslím standardních 15,6 palce, nicméně poměr stran je 16:9 takže je display více širokoúhlý, než jsme většinou zvyklí. Na sledování filmů a DVD jistě výhoda. Trochu nešikovný je ale notebook na přenášení, protože je poněkud až příliš štíhlý a dlouhý. A to to říkám jako někdo, kdo měl nejdříve starý notebook s poměrnem stran 4:3, poté nyní mám HP notebook s širokoúhlým poměrem. Tak jako tak tento Acer ale má i numerickou klávesnici, což je myslím určitě přednost a výhoda. Odpadá nepříjemné přepínání a “boj” při nutnosti zadat několik málo číslic.

Poněkud atypická je klávesnice. Na jednu stranu jsou jednotlivé klávesy podstatně větší, než jsem se kdy u notebooků setkal. Oproti mému HP notebooku jsou větší i o několik milimetrů. A co je také nové je fakt, že klávesy nejsou jakoby “vystouplé” nahoru, ale mají téměř zcela rovnou plochu. Což vede k tomu, že jednotlivé klávesy jsou jakoby méně od sebe odděleny, odlišeny. Můj HP notebook i Acer Aspire One netbook mají oba toto řešeno jinak. A jsem s tím spokojen.

Já osobně nemám žádné “dřevorubecké” prsty a musím říci, že klávesy u Aceru 5742Z jsou na mé potřeby až příliš veliké. Není to úplná nevýhoda, ale někdy tyto velké klávesy u mě paradoxně vedou k překlepům, který jsem se na “normálních” klávesnicích nedopouštěl. Zhrnul bych to, že všeho moc škodí. Ale někomu tyto větší klávesy samozřejmě budou pouze vyhovovat.

Notebook má jinak 3x USB 2.0, což není nic neobvyklého, má 1x HDMI port, 1x D-SUB VGA výstup a čtečku SD a MMC karet. Toť vše. Za cenu kolem 11 000 toho člověk ani příliš mnoho nemůže očekávat. Procesor je dvou jádrový P6200 2,13 GHz, 3 MB L3 cache, ale první generace. Takže také žádné terno. Pevný disk má 500 GB a RAM paměť má 4 GB. Lze ji rozšířit až na 8 GB. Zde má notebook příjemné rezervy. 64 bitový operační systém je také myslím žárukou, že opravdu využijete celou RAM paměť. Display je matný a má LED podsvícení. To je myslím nespornou výhodou. Jeho rozlišení je 1366×768 pixelů. Wifi karta podporuje 802.11b/g/n a síťová karta má 1 Gbit. Takže kromě toho, že notebook mohl mít některý z moderních i3/i5 Intel procesorů se jedná o dobře vybavený “stroj”.

Celkově jako s každýmnovým notebookem se i s tímto Acerem pracuje příjemně. Uživatel má dobrý pocit z nového stroje a jeho “neosahaných” kláves. Pokud někdo hledá slušně vybavený notebook za slušnou cenu, tak tento Acer je jistě dobrou volbou.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply