Ochrana e-mailových adres na webech, např. Kudy z nudy

Nevyžádaná pošta, neboli spam, je jedním z “morů” moderní doby. Alespoň to tak vnímám. Obecně je proti němu několik druhů ochrany, ale jako obvykle, žádný není zcela spolehlivý. O to více mě překvapilo, že i dnes jsou moderní weby, na kterých váš email příliš chráněný není.

Aktuálně se mi stalo to, že jsem na zajímavý web o akcích Kudy z nudy vkládal informaci o křtu nově publikovaného “starého” komiksu Tři mušketýři (1972). Informace o křtu komiksu Tři mušketýři <- zde.

Formulář není na vyplnění úplně jednoduchý, a i když s počítači nějaký ten pátek pracuji, musím říci, že jsem jej asi 2x odeslal chybně vyplněný a fotografie se mi k akci nepovedlo připojit ani na druhý pokus.

křest Tři mušketýři na Kudy z nudy

Takto vypadá událost křtu komiksu na webu Kudy z nudy

Samotný vzhled události je poté fajn. Viz výše uvedený obrázek. Co mě ale dost zklamalo byl fakt, že email, který u události musíte vyplnit – je to povinná položka – se poté v jakkoliv nechráněné podobě zobrazuje na webu. Což samozřejmě z hlediska “boje” a “ochraně” proti spamu není dobře.

Já situaci vyřešil vytvořením speciálního emailu pouze pro tuto událost, ale jak toto bude řešit např. některá slečna, která si nový email “vytvořit” nedokáže?

kudy z nudyA řešení by přitom, myslím, bylo docela snadné. Stačilo by, kdyby na webu Kudy z nudy byl kontaktní formulář, který by daný e-mail přeposlal na email organizátora a ten by následně zájemci o informace odpověděl. Dnes je to na většině portálů zcela běžná praxe. I na tomto mém blogu neuvádím přímo svůj email, ale pouze kontaktní formulář.

Prostě leccos se dá zlepšovat, nicméně přijde mi smutné, když jinak vymazlený portál trpí takovouto nepříjemností. Záměrně neříkám chybou, protože se jedná opravdu “pouze” o věc, jak je vše pojato. Na funkčnost, jak se říká, vliv určitě nemá, ale spoustě lidem následně může znepříjemnit život, jakmile si boti spammerů uloží jejich emailové adresy, začnou je bombadovat otravnými zprávami a určitě si jejich email budou mezi sebou i předávat.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply