Program pro hlídání přestávek při práci na počítači, toť Workrave

Pracuji na počítači docela dost a někdy jsem to přeháněl se zápalem. Člověk se zabere do práce a tak říkajíc “neví, kdy přestat”. Musím říci, že s nalezením tohoto programu jsem se do značné míry “vyléčil” 🙂 .

Program Workrave je předně bezplatný a zprovozníte ho pod Windows i pod Linuxem. Je tedy myslím ideálním pomocníkem, ať už jste zastáncem jedné nebo druhé platformy.

Hlídá a umožňuje nastavit krátké i delší pauzy a konečně i denní limit v hodinách a minutách, kolik chcete celkově na počítači pracovat. Program umožňuje po dosažení jednotlivých limitů “otravovat”, pokud ale samozřejmě budete chtít a nebo muset, i tyto limity lze obejít a v práci pokračovat.

Krátké pauzy jsou ve výchozím nastavení nastaveny co 3 minuty a trvají 30 sekund. Já osobně si nastavení měním na co 4 minuty, ale pokud děláte náročnější činnosti (programování atd.) možná by bylo co 5 minut ještě lepších.

Delší pauzy (přestávky) jsou co 45 minut a trvají 10 minut. Zobrazují se při nich tipy na cviky očí, rukou i zad.

Při dosažení limitu, kdy má nastat pauza zobrazí okénko a mimo něj počítač nereaguje. Dané okénko, resp. pauzu ale můžete odsunout a nebo dokonce zcela zrušit. To stejné platí i o 10 minutových pauzách a upozornění při dosažení celodenního limitu práce.

Workrave je ideálním hlídačem, který vám pomůže pracovat s počítačem a přitom si příliš neničit zdraví. Myslím, že každý rozumný zaměstnavatel by tento program měl přivítat.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply