Zajímavý 10 palcový Android tablet s 1 Ghz procesorem, toť ZeniThink Z102

Pokud uvažujete o koupit lepší čtečky elektronických knih nebo tabletu, trochu zbystřete. Objevila se zde docela zajímavá nabídka tabletu se zajímavou výbavou i cenou.

Pro běžné a obyčejné čtení elektronických knih je dozajista nejlepší čtečka s elektronickým inkoustem (e-ink). Pokud ale chcete něco více a přitom se chcete vejít do nízké ceny objevil se na trhu velmi zajímavý tablet s poněkud zvláštním názvem ZeniThink Z102.

Co je ale důležité je fakt, že má slušnou výbavu a i přijatelnou cenu.

Předně: největším tahákem asi bude použitý operační systém Android 4.0. I mimo něj se jedná ale o slušně vybavený přístroj. Má 8 GB vnitřní ROM paměti, 1 GB RAM paměti, procesor Cortex A9 na 1 GHz a zejména 10.2 palcový display. Ten je dle všeho rezistivní, ale podporuje multi-touch (tedy souběžné ovládání dvěma prsty), např. při přibližování atd. Uváděna je podpora přehrávání 1080p HD videa.

Na škodu není snad ani 5 V napájení, micro HDMI výstup a (to je zajímavé) i RJ-45 konektor pro připojení k LAN internetu přes UTP kabel. Což u dražších tabletů nenajdete, ale u těch pocházejících z Číny a spol. se s tím čas od času setkáte. Nevýhodou je u prodejce zmíněné externí GPS anténa. Ta sice může vést k lepšímu signálu, ale na druhou stranu zase nutnosti sebou anténu “tahat”.

Zařízení má dále jedno USB pro připojení k počítači atd. a druhé USB host pro připojení flash paměti, 3G modemu nebo například klávesnice. Maximální doba výdrže při běhu na baterie je uváděna na 4 hodiny při zapnuté WiFi. Dodávána je baterie 4000 mAh. Fajn je i přímá podpora češtiny!

A teď cena. Na jednom z (nejspíše čínských) eshopů jej můžete koupit (ke dni 9.4.2012) za 170 dolarů, což je cca 3230 Kč i s bezplatným poštovným. Protože se ale jedná o zboží s cenou nad 22 Euro, tak v rámci směrnic EU se musí zaplatit dovozní clo a DPH. Což by vám mělo přivést k ceně někde přes 4100 Kč. Za tuto (či nižší) cenu již tento tablet můžete koupit na některých českých aukčních serverech. Je velmi pravděpodobné, ne-li téměř jisté, že prodejci jej koupili obdobně, pouze třeba ve velkém, nebo z levnějšího e-shopu.

Když vezmeme cenu cca kolem 4000 Kč, tak se jedná o “papírově” dobrou koupi. Velmi zajímavý se jeví konektor pro drátové připojení k internetu. Naopak horší může být dílenské zpracování a zlobit může také trochu operační systém. Záleží jak dobře jej výrobce pro tablet uzpůsobil.

Jak ukazuje i reklamní video, trochu jsou problémy s odezvou dotykového displaye. Ale to je o rezistivních dotykových displayích obecně známo. Pokud tedy nebudete toto brát jako nepřekonatelnou překážku, jedná se o zajímavě vybavený tablet.

Video představující produkt:


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

Leave a Reply