Export trasy z Google Map do souboru KMZ (KML) pro další zpracování

Možná víte, že Mapy Google mají velmi dobře vypracovanou funkci pro nalezení trasy, když se chcete vydat na cestu / výlet autem, ale i pěšky nebo na kolem. Nevýhodou ale je, že přímo z prostředí map nelze snadno nalezenou trasu exportovat. S tímto návodem to ale snadno zvládnete.

Proto abyste trasu “z” Map dostali stačí když dodržíte tyto dva kroky.

  1. zkopírujte si www adresu, která na vypočtenou trasu odkazuje – odkaz získáte po kliknutí na kousek “řetězu” vpravo nahoře na stránce pod “přihlásit se” a ozubeným kolečkem. Odkaz vypadá například takto: http://maps.google.cz/maps?saddr=Sokolovsk%C3%A1,+Ostrava-Poruba&daddr=Purky%C5%88ova,+Ostrava&hl=cs&ie=UTF8&sll=49.829789,18.236103&sspn=0.058466,0.154324&geocode=FUlw-AIdSnEVASl9mNbQ4uMTRzHRPvCIkDqcWw%3BFW5v-AIdIhQXASkZ58BCMOMTRzFkwy4mCXZzgw&vpsrc=0&brcurrent=5,0,0&mra=ls&t=m&z=13
  2. tento odkaz si zkopírujete a vložíte jej do formuláře na stránkách online služby GPS Visualizer. Přesněji přejdete na stránku: http://www.gpsvisualizer.com/map_input?form=googleearth a odkaz z bodu 1./ vložíte do políčka pod textem “Or provide the URL of data on the Web:” a kliknete na tlačítko “Create KML file”.

Nyní se vám zobrazí další stránka, ze které si již můžete stáhnout daný KMZ soubor.

Něco málo k souborům KMZ / KML

Tyto soubory mají v sobě uloženy lokace (místa), která si můžete prohlížeč za pomocí Google Earth. Nicméně, pokud tento formát jedním jedným dalším krokem převedeme na soubor GPX, můžeme jej použít v GPS navigacích (např. i OsmAnd pro Android). KMZ přitom jsou pouze zkomprimovanou variantou souboru KML.

V dalším článku, popíšu konverzi soubor KMZ na GPX.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

One Response to “Export trasy z Google Map do souboru KMZ (KML) pro další zpracování”

  1. Castka Viktor Says:

    Dobry den, poradil by jste mi jak exporovat soubory kmz jenz jsem si stahnul z Bordatlas.de, jak je instalovat do googleearth v zarizeni Samsung Galaxy 10.1 jedna se o soubory jenz obsahuji stanoviste procaravany
    Dekuji Castka Viktor Hradc Kralove

Leave a Reply