Jak aktualizovat virové definice ClamWin antiviru offline

ClamWin antivirus je fajn. Rád jej používám, i když má své mouchy. Je ale zdarma a je zároveň i open source. Donedávna jsme nevěděl jak aktualizovat virové definice na počítači, který nemá přístup k internetu (je offline). Nyní jsem ale na to přišel a jednoduchý návod vám zde přináším.

Pokud máte svůj počítač připojený k internetu a necháte na pozadí (v oznamovací oblasti systémové lišty) běžet klienta ClamWin antivira, tak jsou pro vás aktualizace antiviru (tuším) 1x denně automaticky stahovány. Prostě tak jak jsou uvolňovány.

Pokud, ale přístup k internetu na počítači nemáte lze všechno poměrně jednoduše vyřešit “ručně”. Stačí když si stáhnete soubory:
http://database.clamav.net/main.cvd
http://database.clamav.net/daily.cvd

a nahrajete je do adresáře s databází virových informací. Ta je implicitně umístěna: “C:\Documents and Settings\All Users\.clamwin\db”. Pokud tento adresář nenaleznete, podívejte se ve spuštěném ClamWinu do Nastavení (Preferences) a záložky Umístění souborů (Files Locations). Tam toto umístění najdete, případně jej můžete změnit.

Mám rád jednoduché věci, se kterými se dá pracovat i “ručně” a jak vidíte tak tento šikvný antivirový program to umožňuje.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply