Používejte Thunderbird, posílíte mír!

Ano, takovéto heslo by se dalo snadno použít a bylo by pravdivé. Omlouvám se, že připomíná komunistická hesla 🙂 Všechny dnešní firmy se musí chovat tržně a platí to i pro ty, které se zabývají vývojem freeware aplikací – jako je například Thunderbird.

Společnost Mozilla, která stojí za takovým kvalitním programem jako je webový prohlížeč Firefox poněkud utlumuje úsilí a práce na e-mailovém klientovi Mozilla Thunderbird. V logice věci to je z důvodu ne až tak velikého zájmu uživatelů.

Nejspíše to tak je a nejspíše to má i svou logiku. Většina uživatelů totiž s počítači tak trochu bojuje a nejjednodušší – přeci jenom – je používat běžné webové rozhraní pro čtení a psaní emailových zpráv. Všechny je máte ihned k dispozici a dostupné jsou všechny i z jiného než vašeho počítače. Jenže problém nastane, když náhodou jste u vašeho počítače a nemáte k dispozici internetové připojení. Například vypadne.

Vím, že dnes již většina lidí bere připojení k interentu jako stejnou samozřejmost jako je elektrická energie nebo rozvod tekoucí vody, ale přesto… Já jsem konzervativní člověk a mám rád své jistoty a zálohy.

Ideálním je dnes myslím spojení emailové schránky a protokolu IMAP. Ten v podstatě provádí to, že sice e-mailové zprávy stáhne na váš počítač a dovede je tak uchovat i po odpojení od internetu, ale zároveň všechny vámi vytvořené zprávy (odeslané atd.) nahraje do příslušných složek na mailový server. I když se tedy – kupříkladu – připojíte ke své poště přes webové rozhraní, tak máte k dispozici okažitě veškerou emailovou koresponcenci. Využívat tedy můžete výhody práce přes webové rozhraní i přes emailového klienta.

A právě jedním z těchto kvalitních emailových klientů je i Mozilla Thunderbird. Pokud jste tedy tento program nikdy nepoužívali, doporučuji vám si jej alespoň vyzkoušet. Vím, že každé objevování nového trochu bolí, a někdy se i nezadaří, ale obecně se jedná o dobrý “kus” programu. A když je zadarmo, tak proč jej nevyužít… Bylo by myslím škoda, když by se snad jediný komplexněji pojatý bezplatný e-mailový klient přestal vyvíjet… Outlook přeci nechceme používat všichni, navíc Outlook je dosti nepovedený…


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply