Kindle obsahuje hry + prohlížeč obrázků, a má to každý!

Při zkoumání a hledání jsem narazil na informace, že čtečka elektronických knih Amazon Kindle 3 obsahuje již od výroby i hry. A je to pravda. Vše jsem zkusil a ověřil.

Nečekejte samozřejmě žádné super akční trháky, ale něco málo na pobavení zde bude.

Pokud jste měli nebo máte rádi hru Miny z Windows, zahrát si ji můžete i na své Kindle 3 čtečce. Stačí zmáčknou klávesovou zkratku Shift (šipka nahoru) + ALT + M a spustí se vám hra. Zmáčknutí kláves Shift i ALT najednou není příliš šikovné, ale když se vám to povede budete odměněni právě touto hrou.

Když už máte spuštěny Miny můžete si další hru s názvem GoMoKu spustit stlačením tlačítka “G”. Jedná se o strategickou hru jinak nazývanou Pět v řadě. Z GoMoKu se dostanete zpět k Minám stlačením tlačítka “M”. Jak jednoduché.

Prohlížeč obrázků má také každý Kindle. Pouze to není veřejně “inzerováno”. Stačí si po připojení Kindle čtečky k počítači vytvořit adresář (v zcela kořenu, tedy na úrovni složky “documents”) “pictures” a nahrát tam obrázky. Testováno toto bylo s obrázky JPEG. Poté odpojte Kindle od PC a stlačte klávesovou zkratku ALT + Z, to znovu načte domovskou stránku a zobrazí nové složky. Když následně kliknete na složku (kolekci obrázků) otevře se vám prohlížeč fotografií. Ovládat jej následně můžete: F = fullscreen, zobrazení obrázku na celou obrazovku; Q = přihlížení, W = oddálení; E = zrušení přiblížení; C = originální velikost; R = rotace, směrový ovladač dokáže posouvat výřez.

Je to až k nevíře, co čtečka Kindle v sobě ukrývá za tajemství. No řekněte, věděli jste něco z toho? Já tedy ne, ale jsem jen a pouze příjemně překvapen.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

One Response to “Kindle obsahuje hry + prohlížeč obrázků, a má to každý!”

  1. Kile Says:

    Zdravim, mam kindle 4 ale netuším, jak mám nahrávat obrázky do této čtečky. Mám složku “pictures” ale nic to neudělalo.. Děkuji.

Leave a Reply