Jaký mobil s offline navigací a WiFi internetem? Třeba Nokia E52

Pokud jste také tak trochu fanda do moderních technologií jako já a chtěli byste mobil s GPS přijímačem a bezplatnou offline navigací, který má navíc i možnost WiFi připojení k internetu, možná váháte, který model zvolit. Já po průzkumu trhu došel k Nokii E52. Níže vysvětlím proč a za kolik ji můžete sehnat.

Mobilních telefonů s GPS přijímačem je již na trhu poměrně dost. Mnoha (ne-li všechny) chytré mobily s OS Android GPS mají a WiFI většinou také, ale problémem je u nich samotný navigační software. Ten v mobilu již nenajdete. Musíte si jej koupit, zajistit mapy atd. To je v tuto chvíli nevíhoda tohoto řešení. Navíc opět téměř všechny mobily s Androidem mají dotykový display. Pokud tedy chcete mobil s GPS, offline navigací a WiFi jako téměř jediný výrobce, který to v tuto chvíli nabízí vám zůstane Nokia.

Ta má více modelů a to i některé levné, které mají GPS i navigaci, ale chybí jim WiFi. Pokud bezdrátový internet nevyužijete, tak můžete zvolit některý z těchto mobilů, který v tuto dobu (2.6.2011) stojí kolem 2300 Kč i s DPH.

Zajímavou volbou je ale zejména Nokia E52. Jedná se o smartphone (tedy chatrý telefon s operačním systémem Symbian). Má velkokapacitní baterii 1500 mAh. Ta má být schopna napájet mobil až 28 dní. V praxi při normálním používání prý mobil vydrží kolem 5 dní, což je na chytrý teledon slušný výkon.

E52 má dále poměrně velký display, má klávesnici (což zde beru jako plus). Ony dotykové displaye totiž odebírají více energie. Díky systému Symbian lze do telefonu doinstalovávat další aplikace rpo rozšíření funkcí. Ale hlavně: v podobě aplikace Ovi Mapy máte v mobilu doživotní bezplatnou offline hlasovou navigaci zdarma. To je snad ten nejsilnější argument.

Aplikace se dá do mobilu snadno nainstalovat a příslušné potřebné mapy si stáhnete pomocí daného programu v počítači. Opět zdarma.

E52 je manažerský telefon, takže má vypracovanou práci s e-maily, kalendářem (který se dá spárovat s Google Kalendářem) a podporuje Exchange server. Telefon dále podporuje rychlé datové přnosy (internet) 3G sítě. Kdysi špičkový, a i dnes nadprůměrně vybavený telefon, můžete v navigačním balíčku i s držákem do auta pořídit (2.6.2011) cca od ceny 3999 Kč i s DPH.

Myslím, že téměř dokonalá volba. Co vše trochu kalá je pouze hodnota SAR radiace, kterou vyzařuje Nokia E52. SAR má hodnotu 1,26 W/kg živé hmoty těla, což je poněkud dost. Pro porovnání můj mobil Siemens CX70 má tuto hodnotu 0,68 W/kg. Tedy o polovinu nižší.

Pokud se ale nebojíte zpráv o nezdravosti elektromagnetického záření, které vyzařuje mobil, nemáte téměř co řešit.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

Leave a Reply