Jak si nechat posílat upozornění na došlé e-maily na mobil u T-Mobile

Pokud máte jako svého mobilního operátora společnost T-Mobile můžete si nechat posílat upozornění na došlé e-maily ve formě SMS zpráv. To vše navíc zdarma. V tomto příspěvku přibližuji jak na to.

Nejprve potřebujete účet na portále T-zones. Ten je pro všechny zákazníky T-Mobile zdarma a pomocí něj si můžete sami nastavovat jednotlivé služby a máte přehled o výdajích. Stejně tak zde můžete nastavit i služb pro přeposílání e-mailů na mobil. Služba se jmenuje Postm@n a zdarma je pro posílání prvních 160 znaků z emailu. V upozorňovací zprávě vám přitom přijde od koho přišel e-mail, jeho předmět a zbylé znaky z SMS zprávy se “zaplní” textem emailu. Nastavit si takto můžete posílání upozornění o došlých e-mailových zprávách až pro 5 e-mailových účtů.

V T-Zones portále najdete službu Postm@n, když kliknete na: Služby ->E-mailové služby > Postm@n. Alternativně službu také najdete přes: Můj T-mobile > Služby > Postm@n. Přímý odkaz na informace o službě je: www.tmo.cz/postman

Vše je dosud fajn, až na jednu drobnost. Aby vám t-mobile posílal tyto upozornění vyžaduje po vás vaše přihlašovací jméno a heslo k e-mailové schránce. A to jsou údaje, které bych jim ani nikomu jinému nikdy nedával. Jak to tedy řešit? Jednoduše. Stačí si vytvořit druhý e-mailový účet, třeba: martin.smsovy.mailovy.ucet@seznam.cz a na něj si nechat posílat upozornění o došlé poště z vašeho “hlavního” e-mailového účtu. Upozornění většinou neobsahují celý text mailu, a i kdyby, tak se myslím zase tolik neděje. No a T-mobile pustíme pouze do tohoto druhého e-mailového účtu. Nic tedy o sobě neprozradíme a t-mobile (ani nedopatřením) nemůže přihlašovací údaje k našemu e-mailu nijak zneužít.

Vše je tak zdarma a poměrně bezpečné.

Pohled jinam. U Vodafone je všechno o poznání jednodušší. Pro přeposílání si stačí vytvořit “vodafoňácký” e-mail ve tvaru muj.vodafone.smskovy.email@vodafonemail.cz a vše co si necháte přeposlat na tento e-mail bude posláno ve formě SMS zprávy na váš mobil. Můžete si tak nechat teoreticky přeposílat upozornění z neomezeného poštu e-mailových schránek. Délka je omezena na maximálně 2 SMS zprávy pro každé jedno upozornění. Dobré je, že se dozvíte od koho mail je a část textu e-mailu. Co se již nedozvíte je do jaké e-mailové schránky vám tento mail došel. Pokud si tedy necháváte přeposílat upozornění z více e-mailových účtů.

Vlastní zkušenost

Vše jsem podle výše uvedeného návodu vyzkoušel. Funguje to, ale nečekejte žádnou expresně rychlou službu. Na e-mail, který vám dojde do vaší emailové schránky v 10:41 vám přijde na mobil upozornění v 13:45. Tedy za celé 3 hodiny. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vodafone s přeposíláním na váš “email” u nich je mnohem rychlejší. Upozornění vám u Vodafonu většinou chodí v řádech minut, maximálně do 15 minut od doručení e-mailu.U T-Mobile tak mají ještě kapánek co zlepšovat…


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply