Výborná organizace úkolů a evidence práce v programu Task Couch

Hledal jsem nějaký dobře použitelný program pro evidenci úkolů. Z počátku jsem chtěl něco co bude pouze umět seřadit úkoly podle důležitosti. Našel jsem Task Couch, který toho navíc zvládá mnohem více.

Tento program Task Couch má větší ambice, než být pouhým seznamem co udělat. Jednotlivé úkoly v něm můžete řadit podle hned několika kritérií. Co je navíc velmi šikovné je fakt, že si můžete nechat zobrazit třeba dva “pohledy” a v každém z nich si nechat úkoly seřadit podle jiného kritéria. Já mám v jednom okně úkoly seřazeny podle důležitosti (priority) a v druhém podle data do kterého mají být úkoly dokončeny (datum doknčení není povinné).

S využitím těchto dvou pohledů tak získáte přehled o plánu a úkolech mnohem rychleji. Samozřejmě výhodou je má 22 palcová obrazovka. Na menších displajích výhody více pohledů nejspíše zase až tak nevyužijete.

Systém dále podporuje třídění do kategorií, vkládání odkazů souborů a také poznámek. Poznámky si přitom můžete vést jako obecné, nebo jako poznámky vztahující se k určitému úkolu. Což je myslím velmi šikovné.

Úkoly lze vytvářet pouhým přetažením e-mailu z Thunderbirdu, ale dejte si pozor na to, když má daný e-mail přílohu. Task Couch totiž přílohu vloží jako text, hodně dlouhý text, a značně vám naroste rozměr databáze úkolů .tsk, ve které jsou veškeré úkoly programu uloženy.

Úkoly lze z programu také poslat někomu na e-mail. Funguje to. Název úkolu se použije jako předmět a poznámka úkolu jako obsah e-mailu. To by se myslím mohlo dát vyřešit lépe, například tak, jak to řeší program pro poznámky na ploše PC – Stickies. Ten odešle danou poznámku jako soubor .sti v příloze e-mailu. Když příjemce na tento soubor .sti poklepe tak se mu v jeho programu Stickies otevře jako poznámkový lísteček na ploše. Myslí, že by tedy bylo zajímavé mít takovýto způsob přeposílání úkolů i v Task Couchi, případně možnost zadat někomu úkol přímo, bez nutnosti jej vytvářet u sebe.

Nicméně vše chce svůj čas a i tak je Task Couch dobrý program, zejména, když je zdarma.

Mezi další funkce programu patří možnost evidence času stráveného prací na jednotlivých úkolech. Dále si můžete vytvářet hierarchii úkolů, které na sebe navazují a tvoří větší celky – až třeba projekty. Dále, při měření času stráveného na úkolu vám program dokáže měřit kolik následně vás úkol vůči strávenému času “stál” peněz, případně kolik tedy máte klientovi či zákazníkovi vyúčtovat. V tomto počítání je ale trochu lepší specificky na tuto oblast zaměřený prográmek TimeEdition.

Já zatím Task Couch (TC) testuji poměrně krátkou dobu, ale se svou možností zadávat důležitost úkolů téměř libovolně velikou (Lightning naproti tomu podporuje pouze tři úrovně důležitosti) se mi TC jeví jako velmi šikovný program, který navíc oplývá i dalšími funkcemi, na které možná přejdu později.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply