Instalace Skype na Ubuntu 9.10 skrze správce balíčků

Samozřejmě i já patřím mezi uživatele komunikačního programu Skype a prozatím to nezmění ani fakt, že na svém netbooku provozuji linux. Přináším zde tedy jednoduchý návod jak na Ubuntu nainstalovat Skype tak, aby byla instalace jednoduchá a navíc se vám automaticky instalovaly i novější a aktualizace verze Skype.

Průběh nastavení i samotné instalace je opravdu velmi jednoduchý a zabere vám cca 5 minut.

První co je zapotřebí udělat je přidat Skype repozitář s DEB balíčky do seznamů zdrojů ve vašem Ubuntu. Informace o tom najdete zde na fóru Skype. Já zde všechny informace uvedu také, originální odkaz uvádím pouze pokud byste mi nevěřili 🙂

Ve složce System nyní spusťte aplikace “Software sources” a klikněte na záložku “Other software”. Nyní klikněte dole na tlačítko “Přidat” (Add) a vložte následující kód:
deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free

Poté aplikaci ukončete a ta by se měla sama zaktualizovat – načte přehledy software ze zdrojů. Nyní je již vše připraveno a Skype je možno nainstalovat. Instalovat jej přitom můžete v grafickém prostředí přes aplikaci “Synaptic Package Manager”, kterou naleznete v sekci “System” a nebo můžete vše nainstalovat přes terminal.

Já jsem zvolil ceste přes terminál. Vyvoláte tedy terminál (spuštěním přes ikonku nebo ALT+F2 a příkaz gnome-terminal) a zadáte příkaz:
sudo apt-get install skype

Nyní musíte zadat heslo pro administrátora (uživatele root) a správce balíčků načte informace o požadovaném balíčku (zde skype) i o podmíněných balíčcích, které jsou pro jeho spuštění zapotřebí. Nyní stačí vše potvrdit vložením písmene “y” a odENTROVáním.

Během chvilky máte na svém Ubuntu Skype.

Jinak na novější verzi Ubuntu Netbook Remix 10.10 jsem Skype nainstaloval již přímo bez jakéhokoliv nastavování přes Centrum software pro Ubuntu.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply