Celovečerní film ve Full HD natočený DSLR kamerou Canon EOS 5D Mark II

Nedávno jsem psal o jiné DSLR kameře Canon EOS 500D, která si poradí s natáčením Full HD*** videa, a nyní bude, resp. je za pomocí jiné digitální kamery Canon, tentokráte Canon EOS 5D Mark II natočen celovečerní film s názvem “Searching for Sonny” (v češtině tedy něco jako: Hledá se Sonny).

Canonu jako by toto vše nestačilo a chrlí jak je vidět jeden povedený “kousek” digitálního fotoaparátu za druhým. Canon EOS 5D Mark II, na rozdíl do Canon EOS 500D, disponuje již 21,1 Mpx digitálním snímačem CMOS, má úctyhodný rozsah až 25 600 ISO (běžných je maximálně 800). Podporuje ale – a to je hlavní – natáčení Full HD videa v rozlišení 1080 a to při 30 snímcích za sekundu.

Co dodat. Je to prostě velmi zajímavý počin a předznamenává to začátek konce digitálních videokamer. Proč by si totiž někdo kupoval digitální kameru – jako další zařízení – když může mít digitální fotoaparát, kvalitní, který dokáže zaznamenat ve vysoké kvalitě i video.

Ukázka z filmu, která je níže je opravdu kvalitní a když si ji promítnu na svém 22″ palcovém monitoru je obraz ostrý jako víno. Co dodat. Snad ještě, že i dne ukázek, by film nemusel být vůbec špatný. Minimálně u mě vzbudil zájem, jaký to vlastně bude film…

Ostatně na výsledek se můžete podívat na teaser videu k tomuto filmu na této adrese (jedná se o ukázku k postavě Calvin), nebo přímo zde:


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply