Canon EOS 500D, aneb hurá, foťák s HD videem

Již nějakou dobu uvažuji o koupi digitální kamery. Když už digitální kameru, tak samozřejmě se záznamem na paměťové karty. U kamer to je v 90 % případů karta SD nebo SDHC, které mohou dosahovat kapacity až 32 GB. Nyní jsem ale narazil na jeden z fotoaparátů – tuším, že jeden už touto nebo podobnou vlastností také disponuje – jedná se o Canon EOS 500D, který již dokáže i sám HD video natáčet.

V mém případě, kdy uvažuji o koupi digitální kamery se mi tak otevírá cesta, zda by nebylo lepší si koupit tento Canon a budu mít vlastně dvě věci v jedné. Digitální kameru i fotoaparát. Samozřejmě je zde i jisté riziko – a sice, že specializované zařízení většinou fungují lépe a výsledky, které s jejich pomocí dosáhnete jsou taktéž lepší. Příkladem mohou být již nějakou dobu digitální videokamery, které dokážou i pořizovat digitální fotografie – ale pokud jste tyto fotografie někdy viděli, jistě víte, že jejich kvalita zdaleka nedosahuje kvality fotografií z “běžných” digitálních fotoaparátů. Toto nebezpečí, že Canon EOS 500D tedy bude umět natáčet HD video, ale jeho kvalita nebude dosahovat kvality HD videa z videokamer, zde stále je. Ona poté by vyvstávala na povrch otázka, proč se vlastně vyrábí i “běžné” digitální HD videokamery, když lze vše tak jednoduše integrovat i do DSLR (tedy do digitální jednooké zrcadlovky; fotoaparátu).

Dle informací, které jsem o Canon EOS 500D četl disponuje záznamem ve Full HD (což je oněch 1920×1080 pixelů) a má CMOS snímač se slušných rozlišením 15 megapixelů. Otázka nyní pouze bude kolik daný fotoaparát bude stát. Když by byl dostupný za přijatelnou cenu, nejspíše nemá cenu kupovat digitální Full HD kameru a rovnou by bylo výhodnější koupit tento Canon. Ale protože slušné Full HD digitální videokamery stojí kolem 13 – 15 000 Kč, nečekám, že by i tento foťák klesnul příliš pod tuto hranici.

Při zkoušce, kolik mi vyhledávač levného zboží ukáže že tento model bude stát na mě “vybafla” suma 979 999,02 Kč s DPH a to v AlfaComp. Myslím, že top je nějaký chyba předávání argumentů, protože přímo na stránce výrobku na eShopu naleznete, že výrobek bude teprve dostupný, a pochybuji, že by stál skoro celý milión 😀 . No a kdyby náhodou ano, tak se zase ve svých úvahách vrátím k SDHC video kameře s VGA rozlišením s cenou do 5 000 Kč 😉 .


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply