Co se stane, když se Amazon Kindle zcela vybije

Stalo se mi, že i když jsem – nebo právě protože – Amazon Kindle chvíli nepoužíval zcela se mi vybila jeho baterie. Chci se v tomto příspěvku s vámi podělit se to stalo a co se v takovém případě děje.

Předně fakt, že Kindle se vybíjí i když jej máte vypnutí mluví o tom, že buď baterie ztrácí energii sama v takové míře, že při jejím vybitějším stavu to můžete poznat. A nebo to mluví o tom, že systém Kindlu i když je vypnutí nějaké malé množství energie odebírá.

Tak jako tak, na to jak je v Kindlu malá baterie je jeho energetický odběr minimální.

Nyní ale k tomu co se stalo. Vzal jsem svůj Kindle 3 a překvapila mě obrazovka, na které nebyl obvyklý spořič, ale informace o tom, že baterie je zcela vybitá a že Kindle půjde používat až po chvíli co ji připojím ke elektrickému zdroji. byla tam navíc zmíněna poznámka, že při připojení k PC – pro nabíjení z jeho USB portu, může být Kindle k používání k dispozici třeba až za 30 minut. Já jsem jej připojil k PC a mohu říci, že byl “k dispozici” dříve. Pravdou ale je, že okamžitě nastartovat nešel.

Další zajímavostí je, že jakmile napětí baterie dostatečně stouplo Kindle se jakoby znovu nastartoval. Tedy: ukázala se prázdná úvodní stránka a na ní se postupně posouval informační pruh, který informoval a postupu načítání. Na chvíli byl display zcela prázdný a až za chvíli šel Kindle opět normálně spustit.

Mo vypovídá o faktu, že jakmile je energie baterie příliš nízká, tak se systém Kindlu zcela vypne. Což znamená, že i při vypnutém = uspaném stavu, systém stále běží. Je to možná logické, protože tato čtečka startuje opravdu rychle. Takže možná, že je neustále pouze v režimu jakéhosi spánku.

Nicméně po nabití baterie je čtečka opět k dispozici a data jsou tam, kde mají být. Takže ani úplné vybití baterií čtečku nezničí, i když jak se ukazuje způsobí úplné vypnutí jejího operačního systému.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply