Zátěžová zkouška EDGE připojení Vodafone v Ondřejovicích

Proto abych se mohl připojovat k internetu jsem si zřídil internet v mobilu od Vodafone. Ve větších, či velkých městech jako je “má” Ostrava se připojíte za pomocí sítě 3G = rychlý internet. V mnohých dalších místech je rychlost připojení na úrovni EDGE.

EDGE je přitom stále dostatečně rychlé, minimálně v porovnání se starším připojením GPRS.

K internetu jsem se připojoval ve vesničce Ondřejovice – Zlaté hory v Jeseníkách. Myslím, že se jedná o dostatečně vzdálené místo. Dle mapy pokrytí Vodafone je zde dostupné EDGE připojení, což mohu potvrdit.

Rychlost připojení se přitom pohybuje někde kolem 184 kb/s, což v reálnu znamená rychlost stahování kolem 20-24 kB/s. Na připojení přes mobil v horské vesnici myslím dobrý výkon.

Pravý zátěžový test jsem ale přichystal teprve později. Zcela uprostřed stavení jsem se jal brouzdat po internetu s mobilem. Připojení kupodivu bylo stále v režimu EDGE a stránky se načítaly stále dosti rychle.

Nutno podotknout, že Ondřejovice – Zlaté hory jsou kousek od polských hranic, nicméně údajně zde nedávno vystavěli novou základovou vysílací stanici Vodafone – to by mohlo vysvětovat, proč byl signál tak dobrý i uprostřed stavení.

Celkově se mi jeví připojení v Mobilu na stálo vhodné i pro připojení k internetu v počítači. FUP limit 600 MB sice není nijak příliš vysoký, ale při běžném brouzdání a příležitostném navštěvování webových stránek – co také více na horách potřebujete – se jeví jako dostačující.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply