Zkušenosti s Mozilla Firefox 4. Je skvělý!

Pokud jste pravidelněji používali někdy internetový prohlížeč Firefox, tak novu verzí 4 budete určitě nadšeni. (Btw. již vyšla verze 5). Je rychlejší, vzhledově sleduje dnešní trendy a přitom si ji můžete přizpůsobit do téměř stejného vzhledu jako bývaly starší verze.

Ihned jakmile jsem se to dozvěděl jsem provedl upgrade svého Firefoxu (FF). Nejdříve jsem tedy musel upgradovat na verzi 3.6.16 ale následně jsem již mohl přejít na verzi 4. Mluvím tedy o verzi pro Windows, ale jak jsem se díval, tak je již uvolněna i verze pro Linux.

Samotný upgrade je poměrně rychlý. Pokud používáte větší množství doplňků, tak se může stát, že některý nebude kompatibilní. Mě se to stalo např. u Screengrab. Poté ale co zažijete zkušenost s novou verzí toho litovat určitě nebudete.

Záložky (panely) jsou ve výchozím nastavení v čtyřce nad adresním řádkem. Moudře to lze ale přepnout do klasického zobrazení jak to bylo ve verzích třetí řady FF. Vyhledávací okénko je tam kde bylo – to mi u Google Chrome vadí, že jej tam nemám…

Nicméně co vás myslím uchvátí je rychlost načítání a vykreslování webových stránek. Lidově řečeno: je to prostě fofr. Mám systém Windows XP, který by již potřeboval přeinstalovat, je dost “zanešený”, nicméně i na něm i čtvrtá verze šlape opravdu rychle. S každým načtením stránky máte jenom slastný pocit, jak se vše načítá rychle.

Další má přímá zkušenost je značné zlepšení s rozšířením Xmarks. To, když mi synchronizovalo mé záložky (mám jich cca 8000) vždy značně zpomalilo Firefox. Při synchronizaci se nedalo téměř brouzdat, prohlížeč reagoval se značným zpožděním. Kdežto nyní s FF 4 se záložky synchronizují a já to při brouzdání na internetu vůbec nepoznám. Opravdu jsem unešen. Cca 98 % rozšíření mi funguje.

Prostě co dodat. určitě neváhejte ani minutu s upgradem na čtvrtou verzi. Jedná se o zcela nový zážitek. Subjektivně se mi jeví Firefox 4 rychlejší než Chrome. Mé zkušenosti jsou pouze pozitivní.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply