Avermedia AVer TV Volar GPS 805 na Ubuntu 10.10

Již nějakou dobu vlastním DVB-T digitální tuner s GPS čipem Avermedia AVer TV Volar GPS 805. Používal jsem jej doposud pouze na operačním systému Widndows, pro který výrobce i přidává na CD ovladače. Nyní jsem ale našel, že je tento tuner podporován již v jádru Linuxu a tak jsem se jal vše vyzkoušet. Bylo to překvapivě jednoduché.

Na svém netbooku mám nyní nainstalovaný operační systém Ubuntu Netbook Remix 10.10. Mezi jeho výhody patří i široká podpora a mnoho programů a ovladačů. V tomto případě se to opět osvědčilo.

Připojil jsem svůj DVB-T tuner Avermedia AVer TV Volar GPS 805 a Ubuntu si jej samo rozpoznalo a nabídlo ke stažení a nainstalování dané ovladače. Ovladače nebyly open source, takže Ubuntu zobrazovalo jisté upozornění, ale to nic nemění na faktu, že tuner s těmito ovladači funguje. Po jejich nainstalování je ještě zapotřebí restartovat počítač a jediné co pro sledování TV programů (a digitálních rádií) potřebujete je nějaký prohlížeč. Já jsem zvolil Me TV.

Program Me TV nainstalujete zcela jednoduše přes Aplikace-Centum Software pro Ubuntu, kam do vyhledávácího okénka zadáte “me tv”. Dáte jej nainstalovat a během chvíle již můžete sledovat televizi nebo poslouchat digitálně vysílající rádia. Při prvním psuštění Me TV ještě musíte nechat program proskenovat jednotlivé kanály a on si sám naladí jednotlivé televizní i rádiové stanice a poté již vše funguje…


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply