Oblíbený internetový prohlížeč ve své nejnovější verzi, IE 9

Internet Explorer 9 je již ke stažení po celém světě. Podpora nových webových standardů a technologií vypadá velmi zajímavě. Výkonnostní stránka také o hodně poskočila kupředu.

Nová verze přináší vedle větší rychlosti, rozsáhlejší podpory webových standardů či minimalistického uživatelské rozhraní především rozšířené bezpečnostní funkce. Novinkou je také možnost udělat z libovolné webové stránky jednoduchým způsobem „aplikaci“ v systému Windows 7.

Co vlastně nový prohlížeč přináší nového a proč stojí za to jej vyzkoušet? Velký důraz je kladen na další vylepšování rychlosti a stability, zlepšení uživatelské zkušenosti a celkově pozitivnějšího dojmu z brouzdání webem.

Velmi příjemnou novinkou je využití hardwarové akcelerace grafiky, takže si budete moci užít přehrávání HD videa či složitých grafických elementů bez trhání a zasekávání.

Užitečná je rovněž Chakra, nový JavaScript engine, který podporuje paralelní zpracování a umožňuje tak využít výhody vícejádrových procesorů, což přispívá k podstatně rychlejšímu zpracování stránek založených na Javě.

Mezi další novinky prohlížeče Internet Explorer 9 patří podpora nejnovějších standardů HTML5, DOM L2 a L3, SVG, CCS3 a ECMAScript 5, vyčištění uživatelského rozhraní od méně používaných prvků, sjednocení okna pro adresu a pro vyhledávání, nový způsob zpracování notifikací, Download Manager pro snazší správu stahování souborů včetně možnosti obnovení stahování po přerušení, inovovaný SmartScreen filtr, vestavěné vývojářské nástroje a mnoho dalšího.

Po dlouhé době konečně dostal IE také správce stahování. Nyní už nebude otevřeno okno pro každé stahování zvlášť. Vše je nyní k dispozici v jediném okně. Součástí je i nový oznamovací pruh různých událostí při dolním okraji okna. Dříve byl umístěn těsně pod záložkami, nyní je dole. Je určen pro výstrahu o spouštění různých doplňků nebo třeba při začátku stahování.

Před instalací prohlížeče Internet Explorer 9 upozorňujeme, že nový IE9 nahradí v systému starší verzi tohoto prohlížeče a nelze tak mít obě verze současně. Kvůli novým technologiím je také IE9 určen pouze pro systémy Windows Vista a Windows 7. Uživatelé Windows XP se musejí bohužel spokojit s Internet Explorer 8, nebo poté s Firefoxem, Chrome nebo Operou, jakožto alternativními prohlížeči.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply