Jak mít spuštěno více Skype účtů najednou

Komunikační program Skype zná nejspíše většina dnešních uživatelů počítače. Možná jste se ale také dostali do podobné situace jako já, že jste potřebovali být online na dvou Skype účtech najednou a najednou nastal problém. Na internetu je několik návodů, já zde přináším dva ověřené. Jeden jednodušší a druhý zase systémovější.

Možná vás překvapí, že nové verze Skype (minimálně verze 4 a výše) již s podporou více účtů tak trochu počítají. Bohužel tato funkce není nijak systémově řešena a buď musíte použít program třetí strany, který vše nastaví za vás, nebo s trochu umu a vytvoření zástupce si vše můžete udělat sami. Z mého pohledu je lepší použít cestu vytvoření zástupce s jedním “speciálním” nastavením, takže ji představím jako první, odkaz na program pro velmi jednoduché nastavení najdete ke konci článku.

Postup je celkem jednoduchý:

  1. Stačí když najdete soubor Skype.exe – nachází se většinou v adresáři: C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe.
  2. Klikněte na souboru pravým tlačítkem a odešlete si na plochu počítače zástupce tohoto souboru
  3. na ploše nyní opět klikněte pravým tlačítkem na tomto zástupci a vyberte položku “Vlastnosti”
  4. v dialogovém okně, které se vám ukáže si vyberte záložku “Zástupce” a v okénku “Cíl” by měl být text: “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe”
  5. nyní stačí za text “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” udělat jednu mezeru a dopsat “/secondary”

“/secondary” je argument, který programu Skype říká, že spouštíte jeho druhou nebo jakoukoliv další instanci. Tedy, že budete mít spuštěn program Skype vícekrát, a budete připojeni k více Skype účtům.

Já takto zkoušel být připojený ke 3 účtům a fungovalo to bez problémů. Takže pokud chcete být například najednou připojeni ke svému soukromému i firemnímu Skype účtu, stačí spustit svůj hlavní skype účet a následně kliknout na zástupce, kterého jste si dle výše uvedeného návodu vytvořili. Když chcete spustit další účty, stačí na zástupce poklepat znovu. Teoreticky kolikrát chcete…

Příště přinesu informace jak si nastavit u dalších spouštění Skype aby také automaticky si pamatoval heslo, spouštěl se přímo minimalizovaný, neukazovala se spouštěcí obrazovka a atd.

No a pokud se vám výše uvedený způsob z nějakého důvodu nelíbil, tak můžete použít program Skype Launcher.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply