Vodafone 845: výborně vybavený levný chytrý telefon

Jako každý, kdo se trochu zajímá o počítače a techniku i mě delší dobu zajímají tzv. chytré telefony (smartphony). Vždy ale byly poměrně drahé. Vodafone 845 je ale velmi dobře vybavený smartphone, navíc s moderním operačním systémem Android 2.1 a navíc se jedná snad o nejlevnější smartphone vůbec. Až na nějaké drobnosti se jedná o velmi zajímavý “kousek”.

Nebudu příliš zmiňovat fakta jako, že operační systém Android je postaven na Linuxu a spíše se zaměřím na praktické stránky tohoto mobilního telefonu. Velké taháky jsou možnosti Androidu, a to doinstalovávání vytvořených aplikací z tzv. Android marketu. Mnohé z nich jsou placené, ale mnoho jich je také zdarma. Rozsáhlá je také komunita kolem systému Android. Takže v případě problémů se snadněji nalezne řešení. Interní organizér Androidu navíc můžete synchronizovat se službou Google Calendar a následně třeba s kalendářem (rozšíření Lightning) v e-mailovém klientovi Thunderbird. Mít synchronizované úkoly v mobilním telefonu a počítači je myslím velmi užitečná věc, hlavně pokud nemáte organizér jen pro zábavu.

Po hardwarové stránce má tento mobilní telefon funkci WiFi připojení a obsahuje i A-GPS přijímač. Stejně tak podporuje rychlé datové přenosy – pokud byste je potřebovali.

Telefon má paměť slušných 150 MB, podporuje rozšiřování za pomoci microSD karet. Disponuje dále 3 Mpx digitálním fotopaparátem, který ale mohužel nemá autofocus. Nicméně i přesto jsem byl překvapen z kvality pořízených fotografií. Videozáznamy lze také nahrávat, i když podporuje “jen” 15 snímků za sekundu při rozlišení videa QWGA (320×240 pixelů).

Na jedné recenzi jsem četl, že telefon má pomalejší odezvu – že jeho procesor nestíhá a že slabší výdrž má i baterie. K tomu je nutno přidat, že dotykový display je rezistivní a není tedy tak citlivý jako kapacitní. Nicméně je také nutno zmínit, že Vodafone 845 stojí “pouhých” 3577 Kč, což je na telefon s WiFi, GPS a rozšiřitelným operačním telefonem slušná cena. Pokud ale chcete lepší telefon, tak si samozřejmě budete muset připlatit.

Myslím, že pokud někdo trochu uvažoval o chytrém telefonu tak Vodafone 845 je jednou z možných voleb, protože se jedná o poměrně levný telefon, který přináší dost “muziky” za slušnou cenu. Využívat jej přitom můžete i pokud nejste klient Vodafone. Telefon totiž není blokovaný. Pokud ale vyžadujete telefon, který je vynikající téměř ve všech parametrech vyberte si některý z dražších chytrých telefonů.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply