Mozilla Prism v praxi and web na ploše PC

Prism je zajímavý projekt firmy Mozilla, který má přinést webové aplikace přímo “na plochu” počítače. I já jsem se neovládl a vyzkoušel jsem tento program, který slibuje leckteré zajímavé funkce.

Mozilla Prism je projekt, který se snaží s webových aplikací vytvořit něco co se na počítači chová více méně jako počítačový program. Pokud například patříte k milovníkům čtení a psaní e-mailů přes webového klienta, Prism se pokusí vám vše usnadnit tak, abyste měli tak trochu pocit jako že používáte běžnéhé e-mailového klienta (program určený pro čtení a psaní e-mailů).

V Praxi Prism funguje tak, že jej nemusíte vůbec instalovat. Já si jej pro pořádek umístil do složky s programy: C:\Program Files, ale vy to nezbytně nutně dělat nemusíte. Po spuštění souboru Prism.exe samozřejmě žádá o povolení připojit se k internetu (zjistil jsem to, protože používám Firewall). Následně zadáte adresu, která se má v Prism otevírat. Nastavit si můžete zda se má zobrazovat navigační liště (s adresou a tlačítky zpět a dopředu, “Show navigation bar”), zda se zobrazovat stav načítání stránek (“Show status messages and progress”) a zda se má zobrazovat v oznamovací oblasti systémové lišty (oblast u hodin vpravo dole).

Dále vyberete kam chcete umístit ikonku, zda na plochu (Desktop), do startovacího menu (Start Menu) nebo do rychlého startovacího menu (Quick Launch Bar). Můžete i do všech najednou.

Ve vybraném umístění se vám poté vytvoří zástupce, který odpovídá vámi vybrané webové stránce nebo službě. Do detailů vzato se jedná o zástupce, který spouští program Prism z určenými nastaveními, které jsou při nastavování zadali. Prism se tedy chová jako webový prohlížeč, který má některé funkce navíc.

Když bych chtěl být kritický, tak se nejedná o žádné terno, ale obecně vzato je Prism zajímavým nápadem.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply