Notebooky Acer Timeline a cca 8 hodinová výdrž baterie

Před nějakou dobou přišly nové notebooky Acer Timeline, které udivovaly zejména svojí dlouhou výdržá běhu na baterie. Slibovaly a v reálu toho nejspíše i dosahují výdrže na baterii 6 až 8,5 hodiny se systémem Windows Vista a to na běžném notebooku. Tyto notebooky jsou samozřejmě trochu odlišné od těch ostatních, ale možná o to více zajímavé.

Předně nutno říci, že hlavní úspora těchto notebooků je založena na použití úspornějšího procesoru. V notebooku Acer Timeline najdete moderní Core 2 procesor, ale ve své jednojádrové variantě Core 2 Solo. Tyto procesory jsou taktovány cca na 1,4 Ghz, což je oproti dvoujádrovým cca 2 Ghz procesorům nejspíše hlaví zdroj úspor. Dalším progresivním prvkem je použití LED podsvícení LCD displaye, což jistě také přináší úspory. Koneckonců nejinak je tomu i u drtivé většiny netbooků, viz můj Acer Aspire One 110.

Z mého pohledu je na těchto Timeline noteboocích velmi atraktivní fakt, že spolu s dlouhou výdrží baterie nabízejí dále běžný komfort na který jste zvyklí z jakéhokoliv jiného běžného notebooku.

Z další výbavy mívají tyto Acer Timeline notebooky moderní integrovanou grafiku Intel GMA 4500MHD, 2 GB RAM paměti, 320 GB Harddisk, 1000 Mbit/s síťovou kartu a Wi-fi kartu s podporou standardu 802.11n. Notebooky navíc mají i HDMI výstup, což je do budoucna nejspíše jedno z hlavních rozhraní připojování externích zobrazovacích i zvukových zařízení. Čtyři USB porty beru za velmi dobrou výbavu, já například u svého HP nx7400 mám jen 3x USB. Čtečka paměťových karet a integrovaná webová kamera je již dnes poměrně běžná.

Celkově se myslím jedná o velmi zdařilý notebook, který užijí všichni, kteří nevyužívají notebook na žádné etrémní výpočty typu komprimace video záznamů. Notebooky řady Acer Timeline mají krásnou výdrž na bateri, což myslím ocení zejména studenti ve vlaku či za jiného cestování. Mají dostatečně veliký pevný disk a úsporné podsvícení LCD displaye v podobě LED diod.

Myslím, že tento notebook se ubral správnou cestou, kdy již není cílem za každou cenu zvyšovat výkon dnes již beztak výkonově naddimenzovaných notebooků, ale snaží se o úspory a tím i možnost delší doby práce při napájení z baterie. Kromě procesoru, který má nižší výkon, ale na všechny běžné práce s počítačem je postačující se jedná o plnohodnotný notebook. To, že tyto notebooky mají i integrovanou numerickou klávesnici beru pouze za další z plusů.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , , , ,

Leave a Reply