Epson Stylus S20, hodně zajímavá a levná inkoustová tiskárna

Shodou okolností jsem při svém brouzdání na jednom nejmenovaném e-shopu, z mé zlaté trojice, narazil na velmi zajímavou inkoustovou tiskárnu a to její cenou i funkcemi, které přináší. Předem prozradím, že se jedná o značku Epson, která dle mého dosavadního zjištění není zase tou nejrozšířenější, ale to neznamená, že je nějako horší, než jsou ostatní značky.

Čím je tato inkoustová tiskárna vlastně zase tak zajímavá? Jednak cenou, protože i s DPH za ní utratíte dle mého zajímavých 815 Kč, dále tím, že má oddělené inkoustové zásobníky pro černou barvu a dále pro azurovou, purpurovou a žlutou. Cena jedné této kazety stojí přitom cca 189 Kč, takže v přepočtu, pokud byste dostali u tiskárny plné kazety s inkoustem tak tiskárnu dostáváte téměř zadarmo.

Pokud patříte k těm, kteří hodlají a chtají šetřit na inkoustových náplních a rádi byste si inkousty do tiskárny plnili sami (nějakým refill kitem), tak prozatím vám musím zklamat, protože co jsem se díval tak aktuálně pro tuto tiskárnu plnící sama neexistuje. Doporučené cartridge jsou s označením Černá T0891, Azurová T0892, Purpurová T0893 a Žlutá T0894. Použitelné jsou ale i starší a levnější: Černá T0711, Azurová T0712, Purpurová T0713 a Žlutá T0714.

Zásadním tahákem této tiskárny (kromě ceny) je ale bezokrajový tisk u formátu A4, což je u takto levné tiskárny v kombinaci s oddělenými inkousty myslím velmi zajímavá kombinace. Rychlost tisku přitom také není nijak špatná: 26 stran/minutu černobíle a 14 stran/minutu barevně.

S kompatibilitou s operačními systémy to je již poněkud horší, dle údajů v e-shopu tuto tiskárnu bez problému využijete na operačních systémech Windows 2000, XP a Vista. Zda je podporována i v systému Linux zmínka není.

Celkově se tedy jedná o velmi zajímavou tiskárnu, se zajímavými parametry, která začně být opravdovou bombou až pro ni bude dostupná i plnící (refill) sada pro její cartridge (inkoustové náplně).


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply