Online překladač Nice Translator, pěkně překládá

Jak již napovídá název, tak překladač Nice Translator je tvůrci považován za “pěkný” překladač. O pohlednosti této služby je těžké rozhodnout, nicméně je nutno říci, že dokáže poměrně šikovně překládat zadaný text a to hned to několika jazyků najednou. Pokud tedy potřebujete nějaký text šikovně a rychle přeložit do angličtiny, němčiny, či dalšího jazyka, tak tento překladač vám úspěšně bude nápomocen.

Z mého osobního dojmu je tento překladač vhodný zejména pokud chcete rychle a snadno přeložit určitý text a to ideálně ještě do více jazyků najednou. Jazyky totiž na začátku zvolíte a překladač si je při jedné návštěvě pamatuje. Při zadávání textu poté ani nemutíte nic jak se říká “odentrovávat” a překladač vše automaticky sám překládá, tak jak text zadáváte. Pokud tedy komunikujete například s někým v daném cizím jazyce prostřednictvím nějakého IM klienta nebo chatu překlad slov a vět vás nemusí nijak zpomalovat nebo zaneprázdňovat více než je nezbytně nutné.

Co u tohoto překladače, jako asi u každého překladače obecně musíte očekávat, je jistá strojovost a mechanická strohost, které nekopíruje daný jazyk zcela přesně. Ale to je obecně problém i drahých a placených překladačů, takže to ani online překladači Nice Translator nemohu klást za vinu.

Obecně se tedy jedná o zajímavý a dle mého vydařený překladač, který překládá slova ihned jakmile je zadáte. Lze jej používat i jako jednodušší slovník – opět s výhodou okamžitého překladu bez nutnosti data potvrzovat klávesou enter nebo myší – ale oproti standardnímu slovníku je tímto překladačem nabízena jako překlad u každého slova pouze jedna varianta. V případě jeho použití jako slovníku tedy můžete být o některé významy daného slova ochuzeni. Nicméně i přes to je možno jej tak pro první přehled použít.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply