Nokia E51, slušný wifi mobil za slušnou cenu

Spolu s životností mobilního telefonu na trhu, samozřejmě klesá postupně i jeho cena. V tomto článku vyhlédnutá Nokia E51 začínala s cenou tuším někde kolem 8000-9000 Kč a dnes se pohybuje kolem 4500-4900 Kč. O čem ale chci mluvit, je fakt, že tento mobilní telefon za cenu kterou za něj nyní eShopy chtějí není zase tak nezajímavou koupí.

Obecně mě nyní zajímají telefony s podporou technologie Wi-Fi – přece jenom se hodí, i když není nutností. Dále je zajímavá vlastnost mít v mobilu i nějaký ten operační systém, tak aby se v něm dala provozovat služba jako například Skype. Telefonovat ze svého mobilu prostřednictvím Skype a wifi je zajímavá představa, ne?

Dalším parametrem dle kterého mobil posuzuji, že přítomnost a kvalita vestavěného fotoaparátu. V případě Nokia E51 tedy můžeme u WiFi udělat fajfku, fotoaparát má také a navíc to je “chytrý” mobil s operačním systémem Symbian – lze tedy uvažovat o instalaci Skype pro mobily.

Abychom pouze nepěli chválu. Nyní je Nokia E51 ne zrovna špatnou koupí. Ale co si budeme nalhávat, pokud by jeho cena klesla na 3500 nebo až 3000 jednalo by se o bombu. Ale trh je bohužel o zisku, takže toto zlevnění není jisté 🙂 .

Další věcí je, že Nokia E51 nemá u fotoaparátu autofocus. Ten sice já u svého Siemense CX70 také nemám, ale doba přece jenom pokročila, ne? A také místo rozmazané fotky 640×480 a rozmazané fotky z 2 MPx foťáku je rozdíl, ne?

Z konektivity má E51čka Bluetooth i infraport, podporuje synchronizaci s PC i připojení k internetu přes kabel. Zajímavé jsou naopak micro SD karty, které mají příjemné ceny. Baterie 1050 mAh také vypadá lépe než běžné 700 mAh u ostatních mobilů. Počet barev displaye, tj. 16 miliónů je myslím až zbytečných.

Kolem a kolem se jedná o poměrně zajímavý mobil, který by se ještě zatraktivnil poklesem ceny.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: ,

Leave a Reply