Virtual PC 2007 na systému Windows XP Home

Ač se to může zdá nemožné opak je pravdou. Microsoft docela rád spojuje funkčnost svých programů, které nabízí zdarma s určitými verzemi svých operačních systémů. Příkladem může být program Windows Live Movie Maker, který prostě není dle Microsoftu určen a funkční v operačním systému Windows XP. Otázkou je zda je tomu opravdu z nezbytných důvodů, nebo se jim prostě u tohoto program nabízeného zdarma “nechtělo” pracovat na nutné kompatibilitě se starším systémem Windows XP a nebo jestli to byl záměr. U programu Virtual PC 2007 se mi to to podařilo rozjet i na Windows XP 🙂 .

Program sice při instalaci hlásí, že nemáte kompatibilní operační systém, ale kupodivu instalace i přes tuto hlášku proběhne normálně – respektive úspěšně. Při prvním spuštění opět zobrazí varování, že používáte nekompatibilní systém, ale tato hláška se dá trvale vypnout a je klid.

Takto jsem si Virtual PC 2007 bez problémů nainstaloval. Oproti Virtual PC 2007 – mimochodem oba jsou už ve verzi SP1 – je zde více možností. Jestli jsou tyto nové možnosti i ve verzi 2007 SP1 nevím, ale když mi i na XPéčkách funguje 2007 verze proč to řešit, že ano 😉 . Jinak v tomto virtuální PC jsem zkusil spustit Live CD mobilního Linuxu pro netbooky s názvem Moblin a úspěšně vše naběhlo. Nyní tento Moblin ještě zkusím nainstalovat a uvidím co to všechno udělá…


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply