Samsung S760, dobře vybraný digitál?

Před nedávne jsem napsal příspěvek, že jsem si všiml levného, ale dle vlastností atd. zajímavého digitálního fotoaparátu Samsung S760. Jak se zdá minimálně dle ceny jsem správně odhadl, že je to nabídka zajímavá. Dnes jsem totiž jen tak “náhodou” zabrouzdal na jeden nejmenovaný eShop, který ihne dzáhy zmínim a co se nedívám. Taktéž tento levný digitál zlevnili. Nejspíše donuceni okolnostmi a nebo celkově nízkou cenou tohoto modelu na trhu.

Je to tak, Alfacomp.cz tento digitál zlevnil, i když popravdě jejich cena není nijak závratně výhodná. Mé tento digitální foťák zaujal v nabídce Makra a nabízen byl za cenu kolem 1600 Kč – jak ostatně píšu zde. Obecně se dle Jyxa a jeho vyhledávače cen tento model dá koupit za cca 1750 Kč. Je tedy zajímavé, že cena u AlfaComp i po slevě je stále 1880 Kč, což je tak trochu více než by se na tento původně zejména levný eShop mohlo hodit.

Musím ale říci, že AlfaComp se obecně proměňuje v zavedenou firmu. Jejich služby (myslím teď zejméne v kamenné prodejně) se zlepšují, mají i ochotnější a příjemnější personál. Když jsem u nich nakupoval v jejich začátcích, byl to takový levný obchod pro odborníky. Prostě víš co chceš a dostaneš to za výhodnou cenu. Žádné konzultace, rady ani nic takového. Dnes bych řekl, že se tento obchod v tomto směru posunu mílovými kroky jinam. Když chcete něco koupit fronty jsou “ve špičku” sice u nich podobné jako v dobách začátků, ale prodavač vám poradí, sdělí nějaké ty své zkušenosti. Prostě to je mnohem lepší než to bývalo. To když to porovnám s Datartem (zejména s prodejnou v centru Ostravy – Nádražní ulice), kde jsou proti AlfaComp mnohem vyšší ceny a ještě k tomu neochotný personál, tak není co řešit.

Kolem a kolem je tedy alespoň dle ceny a nabízených funkcí digitál Samsung S760 zajíamvou koupí. Otázka je jak na tom tento foťák bude ve kvalitě zpracování, ale co zejména ve kvalitě fotografií. Jak jsem již zmínil nelze u takto levného přístroje očekávat přehnaně kvalitní výsledky. Prostě kvalita výstupu odpovídá +/- ceně přístroje. A to je v tomto případě (dle mého) dost výhodná.

Na konec upozornění. Pokud by se mohlo zdát, že jsem vás nějak přesvědčil ke koupi tohoto foťáku, doporučím vám si před jeho případnou koupí ještě prohledat internet a najít:

  1. zkušenosti případných majitelů
  2. nějaké recenze a ukázky jak vlastně fotografuje
  3. případně další poznatky a postřehy

Protože já jsem se dosud těnto aspektům u tohoto přístroje nevěnovat 🙂 .


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply