Acer Extensa s T4300 2 jádrovým procesorem, Win 7 za skvělou cenu

Při procházení internetových obchodů jsem čirou náhodou narazil na velmi zajímavou nabídku notebooku, který má téměř vše, co lze od výkonného notebooku očekávat. A světe drž se. Stojí pouhých 10 000 Kč i s DPH. Myslím, že v současných podmínkách jde o zajímavou nabídku.

Tedy. Jedná se o notebook Acer Extensa EX5630EZ. Oficiálně je u něj operační systém Windows Vista Home Premium, ale dle dobrozdání je u notebooku oficinální návod, jak firma Acer umožňuje toto upgradovat na Windows 7. Bohužel pouze chybí na kterou verzi Windows 7. Každopádně i tak je to myslím plus.

Základní technické informace o notebooku jsou: Dvou jádrový procesor T4300, 3 GB RAM paměti, grafická karta integrovaná, ale jedná se o Intel® Graphics Media Accelerator 4500M s podporou i DirectX 10. DVD mechanika Super Multi, Double Layer s podporou mých oblíbených DVD-RAM disků. Pevný disk 320 GB, integrovaná webová kamera a samozřejmě asi i mikrofón. Zajímavý je opět 1 gigabitová LAN síťová karta a Wi-Fi karta s podporou 802.11b/g/Draft-N. Podle podpory specifikace Draft-N se jedná o drobně starší model. Dle je již verze N specifikována jako konečná. Bluetooth verze 2.0. USB 2.0 portů jsou pouze tři (ale já u svého notebooku máte také jen tři a s použitím USB hubu také přežívám i s externí klávesnicí, myší, tiskárnou a občas i skenerem). Chybí naopak rozhraní pro Firewire (“žhavý drát”, i.Link nebo-li IEEE 1394). Osobně jej na svém notebooku mám, ale přiznám se, že jsem jej ještě ani jednou nepoužil. Baterie notebooku má 6 článků, což je dnes takový běžný standard.

Celkově za cenu 10 548 Kč i s DPH se myslím, jedná o velmi dobře vybavený levný notebook. Procesor, kterým je notebook osazen se zná být Core Duo T4300 s taktovací frekvencí 2.1 Ghz a CPU Markem výkonu 1442. Pro srovnání můj notebooku má dvoujádrový procecor Core 2 Duo T7200 s frekvencí 2 GHz, který má ale CPU mark výkon “jen” 1132. A to můj notebook stál cce 3x více. Za cenu 10 000 Kč se tedy jedná o velmi dobře výkonově vybavený notebook.

K dokonalosti mu myslím chybí pouze LED podsvícení displeye, ale to bych za tuto cenu opravdu neočekával. Zhodnotil bych ho jako zajímavou koupi. Kdybych neměl svůj notebook, tak jej nejspíše rozhodně koupím. Všem ale doporučuji v případě zájmu se porozhlédnout i po jiných e-shopech. Třeba narazíte na ještě zajímavější koupi.

Notebook je ke koupi zde.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

Leave a Reply