Acer Aspire One ZG5 110 a 150 si již nový nekoupíte

Tak trochu ze srandy jsem se byl ujistit jaká je aktuální cena “mého” netbooku Acer Aspire One a to v jeho verzi ZG5 A110, kterou vlastním a nebo ve verzi D150, která má oproti mému operační systém Windows XP. Místo aktuálních cen jsem zjistil, že tento netbook se již u těch velkých českých e-Shopů nedá koupit, což znáčí pouze jediné – jeho prodej již byl či v krátké době bude zastaven.

Jak jsem již zmínil, svou kontrolu cen jsem provedl ve svém “trojúhelníku” e-shopů zabývajících se výpočetní technikou a ani u jednoho z nich jsem bohužel nenarazil na byť jediný kus netbooku Acer Aspire One A110 a nebo A150. Pokud tedy nepočítáte dražší modely s 3G modulem, které očividně příliš na odbyt nešly. Zjevně se po poměrně velkém snížení jeho cen vyprodaly skladové zásoby a nové kusy se již prostě nevyrábějí, proč také, když je zde nyní “novější” verze D150 (nebo D250) s nepatrně větším displayem a kupodivu i drobně lepší výdrží na baterii.

Zakoupit AA1 v posledních týdnech jeho prodeje přitom bylo i velmi zajímavou koupí. Já svůj “kus” koupil za cca 5900 Kč a posléze jsem zahlédl na (tuším) Softcom.cz verzi s operačním systémem Windows za 5400 Kč. Tedy levnější a navíc i se systémem Windows XP, který já sice na svém netbooku vůbec nepostrádám, ale pro mnoho uživatelů může být “tím” zásadním co ovlivní jejich rozhodnotí, zda koupit či nikoliv.

V záplavě této možná nepříznivé zprávy (těšil jsem se, že AAO A110 slevní na hranici 5000 Kč, nutno říci, že nástupce A110 a A150 zase taktéž zlevnil a cca půl roku po svém uvedení na trh je možno jej pořídit za cca 7000 Kč, což je v oblasti netbooků opět nejnižší cena. Navíc pokud to porovnáme s dnešními cenami mobilních telefonů je cena kolem 5700 Kč silně konkurečněschopná a cena kolem 7400 Kč ještě stále zajímavá. Onehdy jsem totiž viděl mladíka cca 14 let s mobilem iPhone, který tuším že stojí kolem 10 000 Kč či snad i více, takže investice kolem 7000 Kč za malý, ne příliš výkonný, ale i tak (kromě DVD-RW mechaniky) za plnohodnotný počítač je myslím stále přijatelná.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply