Obnova obrazu disku (oddílu) vytvořeného programem CloneZilla
V minulém článku jsem popsal krok za krokem postup zálohy pevného disku nebo diskového oddílu za pomocí programu CloneZilla. Nyní v krátkosti popíšu postup obnovy tohoto obrazu zpět na pevný disk.
Kroky 1. až 10. jsou stejné jako v postupu vytváření obrazu disku (diskového oddílu). Při jeho obnově se liší až další kroky:
10. zvolte opět “expert” mód + ENTER (potvrdíte)
11. vyberete volbu “restore_disk” (obnova disku) nebo “restore_parts” (obnova oddílů) + potvrdíte
12. nyní se vám ukáže přehled záloh ve zvoleném adresáři (zvolili jste jej v kroku 9.???****). Vyberte si zálohu, kterou chcete obnovit a potvrďte
13. Nyní zvolte umístění kam má být záloha obnovena a potvrďte ENTERem, + znovu ENTER.
14. Nyní volíte parametry obnovy. “-cm” provede kontrolu zálohy MD5 kontrolním součtem před jejím obnovením a “-cs” kontrou SHA1 součtu. Obě doporučuji. Pokud se vám při první obnově systému s Windows jej nepodaří následně spustit zkuste obnovení ze zálohy opakovat se zaškrtnutím volby “-t1”
15. Vytvoří oddíly dle informací v obraze disku.
16. Zvolíte co má systém udělat jakmile bude hotov. “-p true” neudělá poté nic; “-p reboot” – následně se zrestartuje; a “-p poweroff” se vypne.
Obnova mého disku, který obsahoval 4,1 GB dat a zkomprimován byl na 2 GB trval 4,3 minuty. Obnovoval jsem systém Ubuntu Netbook Remix 10.10 a že se vše povedlo o tom svědčí i tento článek, protože jej píši na tomto netbooku.
Pro Vás, kterým se nepovedlo přenést obnovená data z programu na pevný disk cestou, která je zde nastíněna, jste asi adepty na využití služeb některé z mnoha specializovaných firem. Data jsou zřejmě poškozena více, než je záhodno a obnova dat přes programy není možná. Pro tyto společnosti je obnova dat z jakéhokoliv datového média relativně snadnou záležitosti a s téměř 100% úspěchem. Připravte se ale na to, že si trochu připlatíte.
Leave a Reply