O2 Mobilní internet 3G, HSPDA a jeho zprovoznění

Dostala se mi do ruky možnost si vyzkoušet mobilní internet od společnosti Telefonika O2. Jako modem bylo vybráno zařízení HUAWEI E160, což je malý USB modem, který podporuje moderní a rychlé sítě UMTS, HSPDA ale i starší GPRS. Jak vše funguje o to se podělím s vámi.

V balení dostanete daný modem HUAWEI E160, SIM kartu a jednoduchý manuál. SIM kartu je potřeba vložit do modemu a jste téměř připraveni k instalaci a zprovoznění celého zařízení. Zajímavé je, že k zařízení není žádný disk CD nebo DVD. Ono totiž modem má malý diskový oddíl o velikosti cca 13 MB ve které je již aplikace i drivery pro zprovoznění internetu.

Po prvním připojení modemu E160 k počítači se během chvilky zařízení zprovozní a vyskočí autorun okénko. Pokud by nevyskočilo je zapotřebí z disku spustit soubor Autorun.exe, který zařídí to, že se spustí instalátor ovladače i samotné aplikace, která umožňuje přístup do O2 sítě a tím i na internet.

Zbytkem procesu vás provede instalační průvodce, který nainstaluje obslužnou O2 aplikaci i všechny potřebné ovladače. Proces jsem zkoušel v operačním systému Windows Vista i Windows XP a na obou proběhl zcela bez problémů. Při spuštění apliakce pro připojení jste požádáni o PIN kód, ale jeho vkládání lze vypnout tak, aby vás toto zbytečně neotravovalo.

Po připojení jsem se v Ostravě na Stodolní ulici připojil rychlou sítí 3G HSPDA, rychlost internetu byla kolem 1 – 1,3 Mbitu. Zajímavé je to, že jsem vyzkoušel i notebook s integrovanou kartou WWAN (3G modul) a ten na stejnou kartu fungoval rychlostí kolem 3 Mbitu.

Po cca 5 minutách mi modul přestal fungovat, a ani opětovné připojení / odpojení USB modemu Huawey e160 nepomohlo. Program pro připojení k O2 Mobilní internet hlásil, že modem není možno nalézt. Musel jsem až aplikaci zcela odinstalovat, počítač zrestartovat a nainstalovat ji znovu. Poté již vše fungovalo jak má.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

Leave a Reply