Tuner Genius TVGo DVB-T02PRO – další z mnohých?

Při procházení TV digitálních tunerů do USB portu jsem narazil na další zajímavý kousek a to zejména cenou. Genius TVGo DVB-T02PRO je totiž možno koupit v ceně kolem 770 Kč.

Tento článek navazuje na můj první článek s názvem Jaký koupit digitální DVB-T tuner do USB?

Tento DVB-T tuner dle všeho nabízí většinu základních funkcí, jak je od tuner do počítače očekáváme:

  • přijímá DVB-T, tedy pozemní digitálnní televizní vysílání
  • nahrává pořady ve formátu MPEG-2
  • má EPG
  • dokáže počítač probudit z úsporného režimu i režimu spánku a začít nahrávat určitý pořad v televizi

Z tohoto pohledu je tento tuner vhodným kandidátem na koupi. Nicméně nikde není v eShopech zmíněno zdali vůbec dokáže nahrávat v nekomprimovaném videu nebo například v MPEG-4 (třeba DivX atd.).

Na stránkách výrobce u tohoto produktu bohužel nemá ke stažení manuál (stránky produktu najdete zde a asi software se stahuje zde – produkt si musíte vyhledat). Celkově tedy o tomto výrobku příliš moc informací není a je nutno při jeho koupi spoléhat na trochu náhody, štěstí.

Co se nároků na počítač týká zdá se mi, že je tento Genius poněkud méně náročný než AVerMedia o které jsem psal minule. Pro sledování SDTV vysílání vyžaduje procesor Pentium III MMX 800MHz nebo vyšší a pro sledování i nahrávání SDTV vyžaduje Pentium 4 MMX 1.4GHz nebo vyšší. Pro HDTV jako u jeho konkurentů je již náročnější a vyžaduje procesor Pentium 4 2.4GHz nebo vyšší pro sledování a pro sledování i nahrávání HDTV si poté řekne o Pentium 4 3.0GHz nebo vyšší. Ram paměť chce 256 MB nebo více – což je oproti konkurentům méně, otázka je jak při 256 MB Ram bude vše rychlé a zda se na počítači bude tak ještě něco jiného dělat. Podporuje tradičně skoro všechny Windowsy: Windows 2000 SP4, XP SP1/SP2, XP MCE 2005 (SP2) & Vista/Vista MCE.

Výrobce uvádí, že si řekne o 3 GB místa na disku při nahrávání v DVD formátu.

Z webu výrobce jsem stáhnul jediný dostupný balík dat pro tento DVB-T tuner a jednalo se pouze o obslužnou aplikaci. Manuál má 20 stran, a kromě poměrně podrobně popsaného skenování programů tam nenalezneme žádné informace o tom, v jakém formátu ještě je tuner schopen nahrávat.

Zhodnotil bych jej, jako poměrně levný tuner, který umožňuje nahrávání z probuzením počítače (třeba v noci atd.), nicméně v poměrně subtilním návodu se nedozvíme jestli dovede nahrávat i v jiném formátu, než je jen MPEG-2. Další nevýhodou je – alespoň dle mě – že na tuneru je jen maý konektorek pro anténu, na který se připojuje redukce na koaxiální vstup. Mám obavu jestli se tento malý konektor čase “nevychechlá” – jinak toto je obecně problém většiny malých USB tunerů, pokud nemají koaxiální vstup přímo na svém těle.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply