S netbookem na pláži u moře

Notebooku sebou můžete vzít téměř všude. No a s větší přenosností je na tom netbook ještě lépe. Nejen proto jsem se rozhodl jednak napsat tento článek, ale taktéž vyzkoušet, jak se s netbookem pracuje na pláži u moře.

Vlastním již popisovaný netbook Acer Aspire One A 110, který je dostatečně přenosný a s výchozí 3 článkovou baterií vydrží cca 3 hodiny (přesně nový 2:40 nyní cca 2:20), což je již čas dostatečný pro nějakou tu kratší práci a nebo napsání jednoho, dvou, tří článků.

Psát a používát netbook na pro použití trochu neobvyklých místech jako je kavárna nebo jiné misto je ze začátku mírně neobvyklé. Stejně tak je tomu s neobvyklostí i při využití netbooku u moře na pláži. Vždy se mi při tom vybaví film Síť se Sandrou Bullock, pokud jste jej viděli.

Nicméně musím říct, že práce v pohodlné rybářské židličce je s notebookem i na pláži příjemná. Ovívá vás mořský vánek, je zde výhled na oku lahodící mořskou scenérii, nějaká ta kráska nahoře “bez” se také najde. Co více si “netvinář” s netbookem může přát. Že ano.

Jediné, co je s použitím mého AA1 limitující je právě výdrž baterie. Kontrast displaye i s nejnižším nastaveným jasem je stále výborný a text a vše je výborně čitelné. Jako zajímavou doporučuji i kombinaci se slunečními brýlemi, který mají polarizační filtr. Ten do značné míry eliminuje jakékoliv odlesky, kterými bohužel display u AA1 trpí, protože bohužel je jako u většiny dnešních notebooků lesklý.

Kolem a kolem je netbook na pláži velmi použitelný. Mám nyní sebou u moře i svůj notebook, na kterém mám aplikace, které vyžadují Windows a nebo které na netbooku zprovozněné nemám. Pro nějakou serióznější práci tedy notebook potřebovat budu. Nicméně oproti malému netbooku se již nebude jednat o pouhou rozloženou “knihu” na nohách, ale s mým 15,4 palcovým notebookem o spíše atlas. Což již pro sezení a psaní na pláži již není tak pohodlné.

Celkově tedy netbook, zejména s velikostí oněch cca 10 palců, jak je ostatně veliký AA1 je pro použití i na pláži velmi šikovný a vhodný. Velikostí nepřekáží, na klávesnici se píše dobře a display je dobře čitelný. Co více si přát.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply